Auto Ajans

Haberler

F1 bilet paraları iade ediliyor

F1 bilet paraları iade ediliyor
Paylaş
Ekim 06
13:40 2020

İstanbul Valiliği, 13-15 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Formula 1 yarışının koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında seyircisiz yapılmasına karar verildiğini duyurdu. Valilik Twitter’dan yaptığı açıklamada, İstanbul İl Pandemi Kurulu’nun almış olduğu ‘Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 yarışının seyircisiz yapılması’ yönündeki tavsiye kararı uyarınca bugün toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafndan söz konusu yarışın seyircisiz yapılmasına karar verildiğini belirtti.

9 yıllık aradan sonra 13-14-15 Kasım’da Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek olan dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu Formula 1’in biletleri 16 Eylül’de satışa sunulmuş ve yoğun talep görmüştü. İndirimli 10 bin bilet 2.5 saatte biterken, 6 saatte 40 bin bilet satışına ulaşılmıştı. Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, toplamda 80 bin adet bilet sattıklarını açıklamıştı. Ak, yarışın seyircisiz gerçekleşmesi halinde spor severlere bilet ücretlerinin hemen iade edileceğini belirtmişti.

İade Biletix tarafından yapılacak

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vural Ak; “Daha önce de pek çok kez belirttiğimiz gibi insan sağlığı hepimizin birinci önceliği. Tüm senaryolara göre ilk günden itibaren hazırlıklı olarak çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Şunun altını özellikle çizmek isterim ki; biz tüm katılımcılarımızı misafir etmek için hazırlanırken, şimdi Intercity İstanbul Park ekibi 85 milyonun kalbinde misafir olacak. Buradan aldığımız güçle tüm dünyada 2 milyar kişinin izleyeceği Turkish Grand Prix 2020 etkinliğini ülkemize yakışır şekilde gerçekleştirecek ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtma misyonumuzdan hiçbir taviz vermeyeceğiz. Eminim ki seyircisiz de olsa burada sergileyeceğimiz kusursuz ev sahipliğinin ardından önümüzdeki sene yarışları yine Türkiye’ye getireceğiz ve tüm tribünleri birlikte dolduracağız. Motor sporları severlere gösterdikleri ilgiden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bilet alan misafirlerimize ücret iadesinin tamamı en kısa sürede, herhangi bir kesinti olmaksızın Biletix tarafından yapılacak” açıklamasında bulundu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Yerli modeller yenileniyor! Oyak Renault'nun ürettiği Megane Sedan, makyaj geçirdi. Daha şık tasarıma kavuşan, yeni medya ve sürücü sistemleriyle desteklenen otomobile 115 beygirlik 1.0 TCe motor seçeneği eklendi. http://www.autoajans.com/bursali-megane-yenilendi/

BMW'nin ilk elektrikli modeli i3'ün 200 binincisi banttan indi. i3, markanın elektrikli mobilite alanında ilerlemesini hızlandırdı. BMW, bu kez elektriklide amiral gemisi olacak iNEXT'in heyecanını yaşıyor. http://www.autoajans.com/i-markasinin-oncusu-200-bin-dedi

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş, net kârını % 71.1, satış gelirlerini % 64.9 artırdı.
🚗Şirket yurt içindeki yoğun talebe bağlı olarak satış hedefini yükseltti.
🚗Tofaş'ın pandemi nedeniyle ihracat gelirleri ise % 20 düştü.
http://www.autoajans.com/ic-pazarda-satis-hedefini-buyuttu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!