Auto Ajans

Haberler

Fabrikalar % 50 kapasite ile çalışıyor

Fabrikalar % 50 kapasite ile çalışıyor
Paylaş
Haziran 26
06:30 2020

Koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan Avrupa’daki üretim tesisleri yeniden açılsa da birçoğu tam kapasite ile çalışamıyor. Virüs önlemlerinin artırılması ve aynı zamanda satışların azalmasıyla üretim kapasitesi düştü. Otomotiv dünyasının önde gelen araştırma şirketlerinden LMC Automotive, Avrupa’daki fabrikaların yüzde 90’ının ortalama yüzde 50 kapasiteyle çalıştığını ifade etti. Aynı zamanda LMC’nin yıllık tahmine göre toplam kapasite kullanım oranı yüzde 50’nin altında kalacak.

Renault Grubu: Avrupa’da tüm fabrikalarını açan Renault Grubu, kapasiteye göre 1-3 vardiya arasında üretim yapıyor.

Volkswagen Grubu: VW Grubu’ndan yapılan açıklamaya göre, tüm Avrupa üretim operasyonları yüzde 60-90 kapasite aralığında çalışıyor. Seat özelinde İspanya fabrikası iki vardiya çalışıyor.

Fiat Chrysler Automobiles: İtalya’da adet anlamında büyük önem taşıyan Pomigliano fabrikası, Panda üretimine pandemi öncesi iki vardiya temposuna geri döndü. Polonya’daki Fiat 500 ve Lancia Ypsilon üretimi de iki vardiya olarak gerçekleştiriliyor. Diğer yandan FCA’nın Sırbistan, İtalya’daki Jeep ve Alfa Romeo fabrikası ay sonuna kadar kapalı kalmaya devam edecek.

Hyundai Grubu: Hyundai’nin Çekya tesisi ve Kia’nın Slovakya fabrikası normalde üç vardiya çalışırken, bunu ikiye düşürdü.

Daimler: Mercedes tesislerini kademeli olarak çalıştırmaya başlasa da, üretim talebine göre esnek bir yöntem kullandıklarını ifade ediyor.

Nissan: İngiltere’deki Juke ve Qashqai ile öne çıkan Sunderland tesisinde tek vardiya üretim devam ediyor. İkinci vardiyanın ay sonunda başlayacağı belirtiliyor.

Jaguar-Land Rover: Tüm fabrikalarını açan JLR, biri hariç tek vardiya olarak çalışıyor. İngiltere’deki Castle Bromwich fabrikasının Ağustos’ta açılacağı tahmin ediliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Otomotiv sektörü için Cumhurbaşkanı Danışmanı önerisi! ODD Başkanı Ali Bilaloğlu'ndan tartışma yaratacak teklif geldi. Bilaloğlu, sektör için bakanlıklar üstü bir makamın oluşturulması gerektiğini belirterek, "Cumhurbaşkanı Danışmanı atanabilir" dedi. http://www.autoajans.com/otomotiv-icin-cumhurbaskani-danismani-atanmali

Sahada "gerçekleşen" satış fiyatı datasına göre, Eylül ayında en çok satan 2.el otomobillerin güncel fiyatları.

#cardata #data #bigdata #ikincieloto #ikincielaraç #ikincielotomobil #otomobil #otomotiv #sifirkmotomobil #autodata #datascience #0kmotomobil #fiyat #ikincielaracfiyat

Elekrikli 500, Fiat7a yeni kapı açtı! Fiat, elektrikli 500 modelinin üç kapılı versiyonunu pazara sunacak. Aileye arka koltuklara geçişi kolaylaştırmak adına geriye doğru açılan küçük kapılı bir versiyon eklenecek. http://www.autoajans.com/elektrikli-500-yeni-kapi-acti

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!