Auto Ajans

Haberler

Ferrari’den tek bir müşteriye özel

Ferrari’den tek bir müşteriye özel
Paylaş
Eylül 29
12:47 2022

Ferrari’nin özel operasyonlar departmanı, tek seferlik yeni bir modele daha imza attı. 812 GTS üzerine yapılan ve SP51 ismini alan modelin fiyatı açıklanmadı. Sipariş üzerine üretilen SP51’in Tayvan’daki bir müşteriye gittiği ifade edildi. Ferrari bu modelle birlikte kişiselleştirilmiş araçlar konusunda da yeni müşteriler çekmeyi hedefliyor. SP51’de tasarım farklılığı olarak yeni farlar, tampon, kaput, ön tarafta yeni hava girişleri ve çeşitli yüzeylerin yeniden şekillenmesi yer alıyor. Aynı zamanda ön lastiklerin arkasında da karbonfiber hava kanalları bulunuyor. Aracın arkasında ise yine dört halka şeklinde stop grubu yer alıyor ama burada da yeni bir tasarıma yer verildi. Ayrıca spoyler performans odaklı Competizione modellerindeki gibi daha belirgin düşünülmüş.

Otomobilin iç mekanında yeni mavi detaylara sahip koltuklar, beyaz dikişli ön konsol ve daha fazla karbonfiber kullanımı göze çarpıyor. SP51’in motoru, 812 GTS ile aynı fakat 796 beygirlik 6.5 litre V12 motorun gücünde herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmadığı belirtilmedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!