Auto Ajans

Haberler

Ferrari’nin yakıtı otomobil deposunda

Ferrari’nin yakıtı otomobil deposunda
Paylaş
Kasım 16
10:23 2020

Shell, 1950’deki ilk FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası yarışında Scuderia Ferrari ile yaptığı iş birliğini güçlendirerek devam ettiriyor. Uzun yıllardır devam eden bu ortaklık kapsamında Shell, her yıl 21 bin saati aşkın sürede Ferrari’nin yakıt ve madeni yağ performansını en iyiye çıkarmak üzere çalışıyor. İki marka, bugüne kadar bu önemli iş birliğiyle 600 yarış, 175 zafer ve 22 şampiyonluğa imza attı. Shell’in dünyada inovasyon ve teknolojiye en fazla yatırım yapan şirketlerden biri olduğunu ifade eden Shell&Turcas CEO’su Emre Turanlı, “İnovasyon denince akla gelen en önemli ortaklıklarımızdan biri, 70 yıllık yolculuğu birlikte gerçekleştirdiğimiz Ferrari. Scuderia Ferrari, Formula 1’in en çok yarış kazanan ikonik takımlarından biri ve 70 yıldır süren bu iş birliği ile Scuderia Ferrari’nin galibiyetlerinde katkımız olmasından gurur duyuyoruz. İstanbul’da 9 yılın ardından gerçekleşen ve geçtiğimiz hafta sonu heyecanla takip ettiğimiz Formula 1 Grand Prix’de de devam eden bu ortaklığın çok uzun yıllar daha süreceğinden ve birlikte birçok başarıya imza atacağımızdan hiç şüphe duymuyorum” dedi.

Ar-Ge’ye her yıl 1 milyar dolar

Emre Turanlı, Shell ile Ferrari’nin yağ ve yakıt performansını en iyi hale getirmek için birlikte çalıştığını, Shell bilim insanlarının Scuderia Ferrari takımının teknik ekibiyle düzenli olarak testler yaptığını söyledi. Turanlı, şunları kaydetti: “Shell yakıtları yüzlerce bilim insanının yoğun çalışmaları ve Shell’in her yıl 1 milyar dolarlık Ar-Ge yatırımları ve milyonlarca kilometreyi kapsayan testleriyle geliştiriliyor. Formula 1’deki araştırma ve geliştirmeye yaptığımız yatırımın ana hedefi pistteki yeniliklerin misafirlerimizin günlük yolculuklarına aktarılmasıyla onlar için daha iyi yakıtlar ve yağlar geliştirebilmek. Tüm misafirlerimize en kaliteli yakıtı ve yağı sunmak, her zaman olduğu gibi en önemli önceliklerimizden biri. Bugün istasyonlarımızda sunulan Shell V-Power yakıtımızın formülü yüzde 99 oranında Scuderia Ferrari Formula 1 araçlarının yakıtıyla aynı. Ayrıca, madeni yağ alanında da yeni teknolojilerle üretilen ürünleri misafirlerimiz ile buluşturuyoruz. PurePlus Teknolojisi ile doğalgazdan üretilen Shell Helix motor yağları ile sürücülerin araçlarından yüksek performans almaları ve motorun ömrünü uzatmaları için yardımcı oluyoruz.”

Tur süresinde performans % 21 arttı

Scuderia Ferrari Formula 1 pilotu Charles Leclerc de, “Shell ile İnovasyon Ortaklığımız, F1 tarihindeki en saygın ve en uzun süredir devam eden iş birliklerinden biri. Shell’in Shell V-Power yakıtı ve PurePlus Teknolojisiyle üretilen Shell Helix Ultra motor yağı, hem beygir gücü hem de güvenilirlik açısından yarış pistinde bize çok şey kazandırıyor. Shell V-Power ve Shell Helix Ultra sayesinde Scuderia Ferrari’nin 2018 Güç Ünitesi’nin tur süresi performans kazancını yüzde 21’e çıkardık. Shell ile iş birliğimiz hiç olmadığı kadar güçlü. Önümüzdeki beş yılda daha fazla yarış ve şampiyonluk kazanma hedefiyle birlikte çalışmaya devam etmek için sabırsızlanıyorum” diye konuştu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗VW’nin Manisa’da kuracağı fabrikada üretilmesi planlanan ancak yatırımından vazgeçilen Passat sedan, tarih oluyor.
🚗VW'in Avrupa ve ABD'de Passat sedanın satışını durduracağı iddia edildi.
🚗Passat, Türkiye'de 2005'ten bu yana sınıfının lideri.
http://www.autoajans.com/turkiyede-uretilecekti-simdi-tarih-oluyor

🚗OSS Başkanı Ziya Özalp, kısıtlamaların satış sonrası pazarının gidişatında önemli rol oynayacağını söyledi.
🚗Gümrükler ve TSE süreçlerinde yaşanan gecikmeler nedeniyle ürün bulunabilirliğinin zorlaştığı uyarısında bulundu.
http://www.autoajans.com/yedek-parca-bulmak-zorlasiyor

🚗Tofaş, yerli tedarikçilerle FCA arasında köprü kurarak, pandemi sonrası ihracat fırsatları yarattı.
🚗FCA ilk etapta Türkiye'den 15 tedarikçi şirket ile anlaşma yaptı.
http://www.autoajans.com/pandemi-sonrasi-yeni-dunyaya-hazirliyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!