Auto Ajans

Haberler

Fiat fabrikaları 1 hafta daha kapalı

Fiat fabrikaları 1 hafta daha kapalı
Paylaş
Mart 27
17:51 2020

Fiat, virüs salgını sebebiyle üretimi durdurduğu Avrupa’daki tesislerinde kapatma kararını en az bir hafta daha uzattı. İtalya’daki fabrikalar, İtalya hükümetinin 3 Nisan’a kadar zorunlu olmayan faaliyetlerin durdurulması emrinin ardından kapalı kalacak. Oysa ilk olarak üretime 27 Mart’ta dönülmesi planlanıyordu. Hükümetin i3 Nisan Cuma gününün ardından en iyi ihtimalle 6 Nisan Pazartesi günü durumu güncellemesi bekleniyor. Bu durdurma kararı, Fiat modellerinin yanı sıra Jeep, Alfa Romeo ve Maserati modellerinin üretildiği tesisleri etkiliyor. Ayrıca karar FCA’nin PSA Grubu iş birliği üretimi modellerini de kapsıyor. Bununla birlikte İtalya dışında 500L üreten Sırbistan tesisi de en az 3 Nisan’a kadar kapalı kalacak. Polonya’da yer alan fabrikada üretim 10 Nisan’a kadar askıya alınmış durumda.

Fiat 6 Nisan’da İtalya’daki iş yeri kapatma kararlarının kaldırılması veya hafifletilmesiyle harekete geçmeyi hedefliyor. Buna göre merakla beklenen elektrikli Fiat 500 modeli ve Jeep Compass’ın üretiminin 6 Nisan’da başlaması bekleniyor. Tofaş ise 20 Mart’ta yaptığı açıklamada, ilave önlemlerle üretime devam ettiğini açıklamıştı. Buna göre, şirket üretim hatlarında, Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiyeleri doğrultusunda çalışan sağlığı açısından riskleri minimize etmek amacıyla 1.5 metre sosyal mesafe kuralını uygulamaya başladı ve üretim hızını düşürdü.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Elektrikli otomobil teknolojisinde batarya fiyatları ucuzlamaya başlarken, şarj süresinde de önemli gelişmeler yaşanıyor.

🚗İsrailli StoreDot, sadece 5 dakikada dolan batarya ürettiklerini açıkladı.

http://www.autoajans.com/5-dakikada-sarj-olan-batarya

🚗Seat'ın Türkiye'de de en çok satan modeli olan Leon yeni yüzüyle satışa çıktı.

🚗Leon ilk etapta 130 beygirlik 1.5 TSE motor ve FR donanım seviyesiyle tüketicilerin beğenisine sunuldu.

http://www.autoajans.com/yenilenen-seat-leon-satista

🚗Porsche, Taycan 4S'in altında konumlandırılan yeni versiyonu Avrupa'da satışa sunuyor.

🚗485 km menzile sahip Taycan'ın baz modelinin Almanya fiyatı 83 bin euro.

http://www.autoajans.com/taycanin-en-ucuz-versiyonu-geliyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!