Auto Ajans

Haberler

Egea Cross fikri bize ait

Egea Cross fikri bize ait
Paylaş
Kasım 03
07:01 2020

Tofaş 225 milyon dolar yatırımla Egea’yı yenilerken, aile dördüncü üye crossover ile büyüdü. Şirket facelift ile beraber Egea Ailesi’ne toplam 1.2 milyar dolar yatırım yapmış oldu. Tofaş, son 15 yılda 1.6 milyar euro yatırım yaptığı Ar-Ge’si sayesinde tüketicilerin isteklerine hızlı cevap vererek öne çıktı. Bunun son örneği ailenin yeni üyesi Egea Cross oldu. Avrupa ile Türkiye’de büyüyen crossover segmentine giriş yapan yeni Egea Cross, Tofaş pazarlama ekibinin fikriyle doğdu. Şirket, fabrikasında yer alan Ar-Ge avantajını kullanarak çok kısa sürede Egea Cross’u hayata geçirdi.

Yenilenen Egea’nın tanıtım toplantısında soruları yanıtlayan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Egea Cross aslında bizim pazarlama ekibinin fikrinden doğan bir araç. ‘Böyle bir araç yapabilir miyiz?’ tartışmalarından sonra Ar-Ge’de 1 ay içerisinde prototip çıkardık. Müşteri klinik testleri yaptık. İtalya’ya ‘Biz bir model yaptık’ dedik. Daha sonra FCA bunu bizden fazla sahiplendi ve onlarla beraber hızlı bir şekilde devam kararı aldık. Burada yine Ar-Ge gücümüzü kullandık. Ar-Ge’miz sayesinde belki de 1 sene sürecek  prototip aşamasını kısa sürede gerçekleştirdik. Ayrıca, başka bir akıllı iş bunu Facelift’in içerisine sokmak oldu. Böylece bir yatırım ve maliyet avantajı elde ettik” diye konuştu. Projenin kendilerini 2015’teki kadar heyecanlandırdığını belirten Eroldu, Egea Cross ile Türk tüketicisinin beğeniyle karşıladığı ve tercih ettiği CUV segmentine giriş yaptıklarını söyledi.  

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!