Auto Ajans

Haberler

Filo kiralama sektörü turizmden umutlu

Filo kiralama sektörü turizmden umutlu
Paylaş
Ocak 25
06:57 2021

Filo kiralama şirketleri 2021 yılından daha umutlu görünüyor. Aşının yaygınlaşmasıyla iç turizmin canlanacağı öngörülürken, pandemi sonrasında kiralama alışkanlığının devam etmesi bekleniyor. Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, turizmin 2020’ye göre iyileşmesini beklediklerini, bunun sektöre artı bir değer yaratmasını beklediklerini belirtti. Tangün, “Aşı yaygınlaştıkça, bulaşma riski azaldıkça, pandemi daha kontrollü bir hale geldikçe özellikle Nisan ayı itibariyle iç ve dış turizmde hareket bekliyoruz. Tüm bunlar yaşanırken pandemi sonrasında bazı alışkanlıkların kalıcı olacağını düşünüyoruz. Hijyen ve temassız kiralama önemli olmaya devam edecek. Araç kiralamada müşterilerin istedikleri yerde istedikleri hizmeti alabilmesi önemli olmaya devam edecek. Araç kiralamada müşterilerin global markalara daha fazla yöneldiğini düşünüyoruz” değerlendirmesini yaptı.

2 milyar liralık araç yatırımı

2020’yi değerlendiren Tangün, şu bilgileri verdi: “Filomuz geçen seneye göre yüzde 20 büyümüş durumda. Bizim her bütçeye uygun geniş araç filomuz bulunuyor. Hibritlerden elektrikli araçlara, SUV’lardan pikaplara kadar uzanan araç seçeneğimiz var. Bu kapsamda, 2020’de 2 milyar TL’lik araç yatırımı gerçekleştirdik. Ayrıca özellikle şehir içi ofis sayımızı artırarak kaliteli araç kiralama hizmetini müşterilerimizin ayağına getirdik. Şu an 62 olan ofis sayımızı önümüzdeki dönemde 100’e çıkarmayı hedefliyoruz. Bununla beraber, istihdam noktasında da yüzde 30’luk bir büyümeyle 2021’e girdik.”

Büyük şehirlerdeki hızla büyümelerine ek olarak Anadolu’da halen çok önemli potansiyel olduğuna dikkat çeken Tangün, “Büyük şehirlerimizde olduğu gibi Anadolu’da hızlı bir şekilde büyümemiz devam ediyor. Malatya’da şehir ofisi açıyoruz. Samsun, Denizli ve Manisa’da büyüyoruz. 2021’de Anadolu’da fırsatları kovalayacağız” dedi.

Müşteri memnuniyetinde zirvede

95 farklı ülkede 2 milyon araçla hizmet veren dünyanın en büyük kiralama şirketi Enterprise Rent-A-Car, bağımsız denetim kuruluşu aracılığıyla gerçekleştirdiği 2020 yılına ilişkin müşteri memnuniyeti araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Buna göre, Enterprise Türkiye 2020’de yüzde 88 oranında müşteri memnuniyeti elde ederek dünya ortalamasının üzerinde bir performans sergileyerek zirvede yer alan ülkeler arasına adını yazdırdı. Enterprise Türkiye, söz konusu başarısıyla Enterprise Rent-A-Car’ın global ortalaması olan yüzde 81’i ve EMEA Bölgesi’ne ait yüzde 84 ortalamayı geride bıraktı. Enterprise Türkiye’nin müşteri memnuniyeti alanındaki başarısında, pandemi sürecindeki hijyen uygulamaları ve tüketicilerin ulaşım seçeneklerini kolaylaştırmak adına sağladığı kampanyalar etkili oldu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Küresel otomotiv pazarı Mart'ta % 52.7 büyüdü.

📌Salgını unutan Çin ve 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin etkisiyle ABD'deki satışlar dikkati çekti.

http://www.autoajans.com/dunya-toparlaniyor-mu

🚘Skoda'nın D SUV modeli Kodiaq makyaj geçirdi.

🚘Daha kaslı ve sert bir görünüme kavuşan Kodiaq'te benzinli ve dizel motor seçenekleri yer alacak.

🚘Yeni Kodiaq, yılın ikinci yarısında Türkiye'de satışa çıkacak.

http://www.autoajans.com/yeni-kodiaq-daha-kasli-oldu

🚘Opel'in C segmentindeki önemli temsilcisi Astra 2022'de yenileniyor.

🚘Yeni Astra'da plug-in hibrit motor seçeneği yer alacak.

http://www.autoajans.com/yeni-opel-astra-da-hibrit-olacak

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!