Auto Ajans

Haberler

Firari CEO’ya 95 milyon $’lık dava

Firari CEO’ya 95 milyon $’lık dava
Paylaş
Kasım 18
12:35 2020

Renault-Nissan İttifakı’nın eski CEO’su Carlos Ghosn ile ilgili sansasyonel gelişmeler devam ediyor. Nissan, Japonya’da ev hapsinde tutulurken İstanbul üzerinden Beyrut’a film hikayesi gibi kaçan Ghosn’un peşini bırakmıyor. Şirket Ghosn’a 95 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Başlatılan yasal davaların, Ghosn’un görevini kötüye kullanmasından dolayı şirketin uğradığı zarar ve mali kayıplardan sorumlu olmasıyla ilgili olduğunu açıklandı.

Ghosn, yargılanmadan önce Japonya’dan kaçtıktan sonra Ocak ayından bu yana Lübnan’da bulunuyor. Ghosn ise tüm suçlamaları reddediyor ve kendisine tuzak kurulduğunu öne sürüyor. Efsane CEO’nun çalışırken elde ettiği yüksek gelirleri gizlediği iddia edilen yöneticilerle birlikte davanın kapsamının daha da büyüyebileceğinden endişe ediliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!