Auto Ajans

Haberler

Fisker’den elektrikli Papamobil

Fisker’den elektrikli Papamobil
Paylaş
Mayıs 23
10:07 2021

Fisker, önümüzdeki yıl Papa Francis için ilk elektrikli aracı tedarik edeceğini açıkladı. Geçtiğimiz yıl Papa, özel olarak tasarlanan hidrojen motorlu Toyota Mirai kullanmıştı. Böylece Fisker’in aracı, Papa için sunulan ikinci sıfır emisyonlu araç olacak. Elektrikli Ocean üzerine tasarlanacak Papamobil’de, çıkarılabilir cam kubbe ve sürdürülebilir materyaller kullanacak. Papa’nın çevreci yanını vurgulamak adına kullanılacak elektrikli araçta solar panelli bir tavan ve okyanustan toplanan şişelerin geri dönüştürülmesiyle üretilecek halılar yer alacak. Vatikan’da Papa ile buluşan şirketin kurucularından Henrik Fisker, Para Francis’in çevre ve iklim değişikliğinin gelecek nesiller üzerindeki etkisi konusunda endişeli olmasından etkilendiğini belirtti. Ocean SUV’un üretimine, Kasım ayında Avusturya’da başlanacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Genesis yüz tanıma teknolojisini ilk olarak GV60 modelinde kullanmaya başlıyor.

🚘B sütunu üzerindeki kamera yüzü tarayıp sürücüyü tanıdığında kapıları açacak.

http://www.autoajans.com/yuzden-taniyip-kapilari-aciyor

🚘Opel, elektrikli Mokka'yı önümüzdeki yılın ilk yarısında ülkemizde satışa sunacak.

Mokka-e 322 km menzile sahip. Bataryasının % 80'i hızlı şarjla 30 dakikada doldurulabiliyor.

http://www.autoajans.com/mokka-e-seneye-ilk-yarida-geliyor

Yeni Audi Q3, tasarımı ve teknolojisi ile öne çıkıyor. SUV segmentinde ise rekabet yoğun... Yeni Audi Q3 sürüş izlenimlerim @GazeteOksijen'de...

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!