Auto Ajans

Haberler

Fiyatı benzinli-dizel SUV’la rekabet edecek

Fiyatı benzinli-dizel SUV’la rekabet edecek
Paylaş
Ocak 28
07:00 2020

Türkiye’nin Otomobili’nin fiyatı herkesin merak konusu. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, C-SUV’un fiyatının şimdiden ortaya konamayacağını ancak rekabetçi olacağını söyledi. Karakaş, “Türkiye’de oturmuş bir elektrikli pazarı yok. O nedenle oyun planımızı mevcut içten yanmalı SUV’lara rakip olacak şekilde yapacağız” dedi. Türkiye’de C-SUV segmentinin lideri Peugeot 3008’in benzinli fiyatının 260 bin 300 TL ile 298 bin 300 TL, dizelin de 247 bin 300-298 bin 300 TL arasında değiştiğini belirtelim.

2.5 yıl var, ön sipariş düşünmüyoruz

Türkiye’nin Otomobili, 27 Aralık 2019’da tanıtıldıktan sonra belediyeler, kamu kurumları, emniyet teşkilatı, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlardan yoğun ilgi gördü ve ön sipariş vermek için adeta kuyruğa girdi. Peki TOGG’un Tesla gibi böyle bir pazarlama stratejisi olacak mı? Gürcan Karakaş, Türkiye’nin Otomobili’nin piyasaya çıkmasına 2.5 yıl gibi bir süre olduğu, şimdilik ön sipariş almayı düşünmediklerini kaydetti. Karakaş, “Tabii finansal olarak bize faydası olur. Ama önce bir ürün ortaya çıksın” diye konuştu.  

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!