Auto Ajans

Haberler

Formula E ile mobiliteye destek

Formula E ile mobiliteye destek
Paylaş
Nisan 09
15:36 2021

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası bu hafta sonu üçüncü kez Roma’da düzenlenecek. E-Prix bu sene çift yarış etkinliği ile gerçekleştirilecek. Her iki yarış da kapalı kapılar ardında düzenlenecek ve etkinliğin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini için sıkı COVID-19 protokolleri uygulamada olacak. Revize edilen 19 turluk ve 3.385 km uzunluğundaki yeni pistte daha uzun düzlükler, keskin virajlar ve farklı rakıma sahip güzergahlar mevcut. Sürücülerin, araçların ve takımların sınırlarını zorlamasını sağlayacak olan bu hız pisti, takvimdeki en uzun ikinci pist olarak öne çıkıyor. ABB İletişim ve Sürdürülebilirlik Başkanı Theodor Swedjemark, “ABB olarak, bizim lider teknolojilerimiz, nihai olarak düşük karbonlu bir topluma destek olacak her türden toplu ve özel ulaşım alanında sürdürülebilir mobilitenin sağlanması konusunda kilit bir rol oynuyor. ABB Formula E ortaklığı sayesinde e-mobiliteye yön vermek için gerekli olan teknolojik devrimi gerçekleştirmenin yanı sıra dijital bir dünyada yaşayan ve çevreye önem veren genç nesiller üzerinde heyecan uyandırabiliriz” diye konuştu.

İtalya, şampiyonanın vitrini

FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın isim ortağı olan ABB, FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın Roma’ya dönüşüyle eş zamanlı olarak, daha sürdürülebilir bir geleceğin inşa edilmesine yönelik süregelen kararlılığı kapsamında şehre DC hızlı şarj üniteleri bağışlayacak. Bu DC hızlı şarj üniteleri eş zamanlı olarak iki aracı şarj edebilir olacak. İtalya, sektörde lider EA şarj üniteleri Terra serisi ve E-otobüs şarj ünitelerinin üretildiği yer olması sebebiyle ABB için şampiyonanın vitrini konumunda. Üretim faaliyetleri Toskana’da bulunan Terranuova Bracciolini şarj ünitesi üretim tesisinde tüm hızıyla sürerken, San Giovanni Valdarno’da elektrikli araç şarj altyapısı alanında küresel bir Mükemmellik Merkezi ve üretim sahası olarak hizmet verecek yeni bir ABB tesisinin inşaatı an itibariyle devam ediyor. 16 bin metrekarelik tesisin 2021 yılının sonuna kadar kullanılabilir hale gelmesi beklenirken, ev içi kullanım için tasarlanan ünitelerden kamusal alanlardaki kurulumlara ve kentsel toplu taşımaya yönelik sistemlere kadar, ABB’nin doğru akım (DC) elektrikli araç batarya şarj üniteleri portföyünün tamamı bu tesiste üretilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌BMW Grubu, 2030'a kadar küresel satışlarının % 50'sinin tamamen elektrikli modellerden oluşacağını açıkladı.

📌BMW 10 yıl içinde 10 milyon elektrikli araç satacak.

http://www.autoajans.com/10-yilda-10-milyon-elektrikli-satacak

🚘Hyundai Assan, yeni Tucson modelini rekor denemesiyle tanıtmaya hazırlanıyor.

🚘Şirket, 21 Mayıs Cuma günü 580 drone ile 10 dakika boyunca Boğaz’ın üzerinde şov yapacak.

http://www.autoajans.com/yeni-tucsonu-drone-rekoruyla-tanitacak

📌Otomotiv ve teknoloji şirketleri arasındaki iş birlikleri artıyor.

📌2021'e hızlı başlangıç yapan Stellantis, Foxconn ile birlikte çalışacak.

📌İki grup, akıllı kokpit ve dijital teknolojiler geliştirecek.

http://www.autoajans.com/stellantis-ve-iphone-ureticisinden-is-birligi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!