Auto Ajans

Haberler

Formula E Meksika’da start alıyor

Formula E Meksika’da start alıyor
Paylaş
Ocak 12
12:14 2024

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın yeni sezonu bu hafta sonu Mexico City’de start alacak. Şampiyonanın isim ortağı olarak ABB, bu etkinliği hem pistte hem de pist dışında daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerlemeye yardımcı olacak çözümler için bir test alanı olarak kullanmaya devam ediyor. 22 sürücü Gen3 döneminin ikinci sezonuna, şimdiye kadar üretilmiş en hızlı, en hafif ve en verimli elektrikli yarış otomobilinin sınırlarını yüksek hızlı Autodromo Hermanos Rodriguez pistinde daha da zorlamaya hazır olarak girecek.

Foro Sol stadyumunda uzun düzlükler ve art arda gelen dar virajlar, otomobillerin performansını sergilemek için ideal ortamı sunuyor. Pist, 2.250 metre rakımı nedeniyle yarışmacılara ve teknolojiye takvimdeki diğer yarışlardan farklı bir dizi zorluk sunuyor. Mexico City’deki yarışın ardından seri ay sonunda tarihi sokaklarda iki gece yarışı için Suudi Arabistan’ın Diriyah kentine gidecek. Suudi Arabistan sezon takvimi yeni ev sahipleri de dahil olmak üzere 10 küresel lokasyonda 16 yarıştan oluşuyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!