Auto Ajans

Haberler

Formula E’de sezon finali

Formula E’de sezon finali
Paylaş
Ağustos 14
14:15 2021

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası, Londra’da heyecan dolu iki yarışın ardından serinin ilk dünya şampiyonunu belirleyecek sezon finali için Berlin’deki Tempelhof Havalimanı pistine geri döndü. Şampiyonu hafta sonu yapılacak yarışlar sonucunda belli olacak. Geçtiğimiz sezon etkisini sürdüren COVID-19 salgınına rağmen altı yarışa ev sahipliği yapan ve önceki altı sezondan beşinin fikstüründe yer alan Tempelhof Havalimanı, sürücülerin her virajını bildiği bir pist. 2 bin 355 km’lik pist, 10 tur boyunca Berlin’in eski ana havalimanının dev apronunu çevreliyor. Yüksek tutuşlu beton yüzey hem enerji seviyelerini hem de yarış stratejilerini zorlayarak sezona sürpriz bir bitiş yapılması için ideal koşulları sağlıyor.Berlin E-Prix, 8-18 yaş arası genç kadınları motor sporlarına teşvik etmeyi amaçlayan FIA Girls on Track programına da ev sahipliği yapacak. ABB küresel bir ortak olarak STEM odaklı bir oturum düzenleyecek.

ABB E-Mobilite Başkanı Frank Mühlon, “Toplam grup gelirleri açısından bakıldığında Almanya, ABB’nin en büyük üçüncü pazarı ve aynı zamanda Avrupa’nın en büyük e-mobilite pazarı; ayrıca teknolojimiz buradaki birçok farklı uygulamada ilerleme sağlıyor. Dolayısıyla şampiyonanın bu sezonunun finali için de oldukça uygun bir lokasyon” diye konuştu. Almanya yollarında 1 milyondan fazla elektrikli araç bulunuyor. ABB de konut ve ticaretten yüksek güçlü otoyol şarjı, ticari ağır hizmet araç ve filolarının şarjına kadar tüm pazar segmentlerinde öncü şarj teknolojisiyle bu büyümeyi destekliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Volkswagen’in en başarılı modellerinden biri olan Polo imaj tazeledi.

🚘Yeni dijital ve teknolojik özellikleriyle dikkat çeken yeni Polo, Cuma günü satışa çıkıyor.

🚘Yeni Polo'nun başlangıç fiyatı % 50'lik ÖTV dilimini yakaladı.
http://www.autoajans.com/yeni-polonun-fiyati-belli-oldu

📌Lucid, Air Dream Range ile 840 km menzile ulaştı.

📌Otomobil, verimlilikte Tesla Model S ile Porsche Taycan'ı geride bıraktı.

http://www.autoajans.com/lucid-sedanla-840-km-menzili-yakaladi

📌Pandemi nedeniyle üretime bir türlü geçemeyen Rivian, nihayet elektrikli pick-up'ı R1T'yi banttan indirdi.

📌Rivian, böylece GM, Ford ve Tesla'dan önce ilk elektrikli pick-up sunan şirket olmayı başardı.

http://www.autoajans.com/elektrikli-pick-up-ureten-ilk-marka

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!