Auto Ajans

Haberler

Frankfurt’un geleceği belirsiz mi?

Frankfurt’un geleceği belirsiz mi?
Paylaş
Eylül 13
08:50 2019

Otomobil fuarlarının güç kaybetmesiyle birlikte bu tür organizasyonlar sorgulanırken, son kurban dünya çapında takip edilse de Frankfurt olabilir. Otomobil üreticileri araçların değil daha çok mobilite konseptinin vurgulanması gerektiğini ifade ederek formatı eleştiriyor. Bilindiği gibi Toyota, FCA, Ferrari, Volvo, Peugeot, Citroen, Nissan ve Kia gibi 22 büyük marka fuara katılmayı tercih etmedi.

Diğer yandan katılan markalar, genel olarak fuardaki stantlarını küçültüp maliyetleri kıstı. Üstelik bu kısıtlamalar ev sahibi olarak görülen BMW ve Mercedes stantlarında da görüldü. Katılımcılar ise yüzde 20 oranında azalırken, fuar alanının da yüzde 16 küçüldüğü ifade ediliyor. Toplam ziyaretçi adedinde de geçen yıllara oranda düşüş göstereceği tahmin ediliyor. VDA-Alman Otomotiv Endüstrisi Birliği’nin, gelecek fuar fikirleri için bir buluşma düzenleyeceği de öğrenildi. Bu buluşmadan çıkacak sonuçların Frankfurt’un geleceğini olumlu ya da olumsuz etkilemesi bekleniyor. Sektörün önde gelen isimlerinin önümüzdeki dönemde fuarın geleceği hakkında olumsuz konuşması da fuarların geleceği konusunda kafaları iyice karıştırdı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Porsche 2021'de 300 bin adetlik satış barajını geçerek rekor kırdı.

📌Taycan satışları % 106 oranında artarken, ikonik modeli 911'i geçmesi dikkati çekti.
http://www.autoajans.com/taycan-911-satislarini-solladi

🚗Skoda, Ocak ayı sonunda tanıtılacak Enyaq Coupe iV'nin eskizlerini paylaştı.

🚗Araç aerodinamik özellikleri sayesinde SUV versiyondan daha fazla menzil sunuyor.

http://www.autoajans.com/enyaq-ivnin-coupesi-gun-sayiyor

🚗Tesla Cybertruck'ın lansmanı yılan hikayesine döndü.

🚗1 milyon ön sipariş alan Cybertruck'ın üretimi yine ertelendi.
http://www.autoajans.com/uretimi-bir-kez-daha-ertelendi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!