Auto Ajans

Haberler

Fransa ve Polonya’da üretime geçiyor

Fransa ve Polonya’da üretime geçiyor
Paylaş
Nisan 15
15:21 2020

Koronavirüs salgını sebebiyle tesislerini geçici olarak kapatan Toyota, 22 Nisan’dan itibaren Fransa ve Polonya’da sınırlı da olsa üretime başlayacak. Bilindiği gibi Toyota, Mart ayının ortasından bu yana Türkiye dahil, Fransa, İngiltere, Çekya, Portekiz ve Polonya fabrikalarını kapalı tutuyor. Fransa’da Valenciennes tesisinde üretimin başlamasıyla birlikte Toyota’nın yeni nesil Yaris ile mevcut nesil Yaris arasındaki geçiş operasyonlarının da tamamlanması bekleniyor.

Bununla birlikte 2021’den itibaren kompakt SUV modeli de bu tesiste üretilecek. Polonya fabrikası da motor ve şanzıman üretimiyle ilgileniyor. Diğer yandan Toyota’nın Avrupa’nın yanı sıra Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Asya fabrikaları kapalı kalmaya devam ediyor. Corolla sedan ve C-HR üreten Türkiye fabrikası için en erken açılma tarihi 4 Mayıs olarak görünüyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin başına yeniden Türk yönetici atandı.

📌Toyota Çekya fabrikasında Proje Şef Liderliği yapan Erdoğan Şahin, yeni CEO oldu.

http://www.autoajans.com/toyota-fabrikasina-yeniden-turk-ceo

🚗Yenilenen Forester e-BOXER, Türkiye’de satışa çıktı.

🚗Araçta, yeni nesil EyeSight Stereo kameraları ile temassız klima ayarı gibi donanımlar öne çıkıyor.

http://www.autoajans.com/ucuncu-goz-kazalari-onluyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!