Auto Ajans

Haberler

Fransa’da Tesla’ya yasak

Fransa’da Tesla’ya yasak
Paylaş
Aralık 15
13:33 2021

Fransa’da Paris’in önde gelen taksi şirketi G7, filosundaki Tesla Model 3’ün kazaya karışmasının ardından bu modelin kullanımını askıya aldı. Model 3’ün karıştığı kazada bir kişi yaşamını yitirdiği ve 20 kişinin de yaralandığı iddia ediliyor. G7’den gelen açıklamaya göre, olay Model 3’ü kullanan sürücü görev dışında ailesini bir restorana götürdüğü sırada yaşandı. Araç önce bisikletliye, ardından üç yayaya ve sonrasında bir ticari araca çarptı.

G7, polis araştırması tamamlanana kadar aracı kullanmama kararı aldıklarını açıkladı. Tesla kazayla ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı. Ancak Tesla’nın görüşünün araçta herhangi bir teknik sorun olmadığı yönünde olduğu belirtiliyor. G7, sürücünün frene bastığını ama aracın bunun yerine hızlanmaya devam ettiğini söylediğini açıkladı. Aracın Autopilot modunda olup olmadığı bilinmiyor. G7, mevcut filosundaki Model 3 sürücülerinin de zararlarının karşılanacağını ifade etti. G7’nin filosunun yarısı elektrikli ve hibrit araçlardan oluşuyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!