Auto Ajans

Haberler

Gölcüklü E-Transit görücüye çıkıyor

Gölcüklü E-Transit görücüye çıkıyor
Paylaş
Kasım 02
12:04 2020

Ford Motor, Avrupa’da Gölcük fabrikasında üretilecek yüzde 100 elektrikli ticari aracı için tarih verdi. Ticari araç pazarında büyük bir öneme sahip olacak elektrikli Transit, ilk kez 12 Kasım’da gösterilecek. Araca E-Transit ismini verecek olan şirket, aynı zamanda yayınladığı görselde aracın siluetini ve kullanacağı logosunu gösterdi. Elektrikli atağına ilk olarak Mustang Mach-E ile başlayan Ford’un, ticari alanda da E-Transit’i 2021 yılı sonunda satışa sunması bekleniyor. Ford, ticari araç alanında, E-Transit ile birlikte önemli satışlar ve pazar payı elde etmeyi amaçlıyor. Elektrikli araçların yanı sıra yazılımlar da sunularak daha kapsamlı hizmetler verilecek. Ford CEO’su Jim Farley, E-Transit’in şirket adına büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. Bilindiği gibi Ford 2022’ye kadar elektrikli araçlar için 11.5 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor.

Avrupa’ya Gölcük’ten gidecek

Ford’un elektrikli ürün planları Türkiye’yi de yakından ilgilendiriyor. Ford Otosan, Gölcük fabrikasında üretilen ve Yılın Ticari Aracı (IVOTY) ödülünü kazanan Ford Custom (PHEV) Plug-in Hybrid’den sonra E-Transit’i bantlardan indirecek. Elektrikli Transit, Gölcük’ün yanı sıra ABD’de Michigan fabrikasında da bantlardan inecek. Ford elektrikli Transit’i 2021 yılı sonunda pazara sunulması planlanıyor. Avrupa pazarlarında satılacak E-Transit, Gölcük’ten tedarik edilecek. Ford, elektrikli Transit için paylaştığı eskiz fotoğraf çok fazla detay vermese de içten yanmalı Transit ile benzer bir görünüme sahip olacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte bazı ayırt edici küçük görsel değişikliklerin yapılması bekleniyor. Tamamen elektrikli Transit müşterilere en iyi çözümü sunmak adına üç farklı gövde uzunluğu, üç farklı tavan yüksekliği ve farklı şasi alternatifleriyle sunulacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!