Auto Ajans

Haberler

Görme engelliye ses odaklı teknoloji

Görme engelliye ses odaklı teknoloji
Paylaş
Aralık 19
11:59 2021

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış, “herkes için hareket özgürlüğü” amacıyla işitme engellilerden sonra görme engelliler için de “engelleri ortadan kaldıran” ses odaklı teknolojiyi kullanıma aldı. Görme engelliler için BlindLook tarafından geliştirilen bu teknoloji, Türkiye’de bir otomobil firması tarafından ilk kez Toyota tarafından kullanılmaya başlandı. Ses odaklı teknoloji ile görme engelliler, web sitesine ulaşarak veya iOS telefon/tablet uygulamasını indirerek Toyota’nın ürün ve hizmetlerine ulaşabilecek. Toyota’nın Türkiye’deki bütün yetkili satıcı ve servislerine kolaylıkla erişip, modeller ile ilgili her türlü bilgiyi alabilecekler, olası sorunlarını çözebilecekler. Toyota, BlindLook platformunda yer alan markalar arasına da girerek Görme Engelsiz Marka (EyeBrand) sertifikası ile birlikte Dünya Engelliler Günü’nde “EyeBrand” ödülünü de aldı ve otomotiv sektöründe bu ödüle layık görülen ilk marka oldu.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Toyota’nın otomobil teknolojilerinde olduğu gibi insan hayatını kolaylaştıran her yenilikte öncü rol üstlendiğini de belirtti. Bozkurt, şunları söyledi: “Bir mobilite şirketi olma yolunda kararlı adımlarla ilerleyen Toyota otomotiv endüstrisi ile birlikte insana dokunan ve topluma fayda sağlayacak yenilikleri sunmak için 85 yıldır aralıksız çalışıyor. Hedefimiz; herkesin özgürce hareket ettiği bir dünyada her türlü engele rağmen verilen hizmetler ile toplumsal entegrasyonu sağlamaktır. Bu çerçevede ülkemizde de bir dizi çalışma yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Duyma engelliler için geliştirdiğimiz çözümlere şimdi de görme engelliler için devreye aldığımız çözümleri ekledik. Bununla beraber, “Her bayi birer engelsiz tesis” yaklaşımımızla, bayilerdeki fiziksel şartları iyileştirerek Toyota Engelsiz Plazaları oluşturduk. Bu yönde 360 derece değerlendirerek iyileştirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Toyota işte tam da burada engelleri yıkmak ve herkes için eşit mobiliteyi sağlamak amacıyla üzerine düşeni gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyor.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

TWITTER

⚡️Vietnam'ın yerli elektrikli otomobil markası VinFast, hedeflerini büyüttü.

⚡️Togg'un rakibi olan şirket üretim kapasitesini 250 bin adetten 750 bine çıkaracak.

⚡️ABD'de satış faaliyetlerinin yanı sıra fabrika kuracak.
http://www.autoajans.com/vietnamli-vinfast-cok-hizli-cikti

🚘BMW'nin en çok satan modeli 3 Serisi Sedan, yeni yüzüyle ülkemizde satışa çıktı.

🚘Yeni 320i'de 170 beygirlik 1.6 lt benzinli motor yer alıyor. İç mekanda yüksek teknoloji öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/yenilenen-3-serisi-turkiyede-satista

🚘Rekabet Kurulu; Arabam Com, Vava Cars, Araba Sepeti ve Letgo hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

🚘İkinci el araç sitelerinin çeşitli uygulamalar ile rekabeti ihlal ettikleri iddia ediliyor.
http://www.autoajans.com/2-el-sitelerine-rekabet-sorusturmasi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!