Auto Ajans

Haberler

Gözler Vegas’ta ev sahibi markalarda

Gözler Vegas’ta ev sahibi markalarda
Paylaş
Ocak 06
05:40 2020

Detroit Motor Show’un tarihinin Ocak yerine Haziran ayına alınmasından sonra ABD’li markaların Las Vegas’taki CES Fuarı’nda ne yapacağı hangi ürünleri sergileyeceği merak konusu. Ford merakla beklenen Mustang Mach-E SUV aracını sergileyecek. Bununla birlikte General Motors, yeni Cadillac CT5 modeline entegre edilen Amazon Alexa Auto ses kontrollü sanal asistanı tanıtmaya hazırlanıyor. Performans markası Fisker, elektrikli crossover modeli Ocean’ı ilk kez ziyaretçilerle buluşturacak. Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ise geleceğin ulaşım modeli olarak Airflow konseptiyle karşımıza çıkacak. Bunun yanında FCA tarafından Cenevre’de gösterilen Centoventi konsepti de CES’te görücüye çıkacak.

Japonlar geride kalmıyor

Herkes için hareket özgürlüğü fikriyle yola çıkan Toyota, Las Vegas’ta yeni mobilite sistemlerini gösterecek ve bunlarla bazı gösteriler yapacak. Nissan, Ariya elektrikli SUV konseptini sergileyecek. Bu aracın üretim versiyonunun önümüzdeki yıl yollara çıkması bekleniyor. 500 km kadar menzili olacak Ariya’nın üretim versiyonunda da etkileyici tasarım temasını devam ettirmesi bekleniyor. Honda da kullanıcıların akıllı telefonu yolda güvenli şekilde kullanabilecekleri bir sistem tanıtacak. Bu sistemde yapay zeka ile güçlendirilmiş kişisel asistan kullanılacak.

Hyundai’den uçan araç konsepti

Güney Koreli Hyundai de uçak araç konseptini ve otonom kapasiteye sahip kişiselleştirilebilir prototipini gösterecek. Uçan araçlara, otonom sürüşe ve elektrikli teknolojilere dev yatırımlar yapmaya hazırlanan Hyundai, bize CES’te bunun bazı örneklerini ortaya koyacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘SUV modasına küçük Smart da uydu.

🚘Mercedes-Benz ve Geely ortaklığında geliştirilen Smart SUV'un konsepti Eylül'de tanıtılacak.

http://www.autoajans.com/smart-suv-icin-geri-sayim/

🚘Porsche elektrikli otomobil dünyasında popüler olan Taycan modelinin yeni versiyonları üzerinde çalışıyor.

🚘Cross Turismo'dan sonra coupe ve cabrio Taycan gündemde.

🚘Yeni nesil Macan da elektrikli olacak.

http://www.autoajans.com/ustu-acik-taycan-mi-geliyor

🚘Mercedes-Benz, sıfırdan tamamen elektrikli olarak tasarlanan ilk modeli EQS'nin teaser'ını paylaştı.

🚘EQS özellikleriyle S-Serisi'nn elektrikli versiyonu olmaktan daha ileriye gitmeyi amaçlıyor.

http://www.autoajans.com/eqs-s-serisini-ileriye-tasiyacak

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!