Auto Ajans

Haberler

Güneş gözlüğünden ilham alan Ami

Güneş gözlüğünden ilham alan Ami
Paylaş
Eylül 06
19:43 2022

Citroen, ülkemizde de büyük ilgi gören iki kişilik elektrikli Ami modelinin yeni versiyonunu tanıttı. Yeni Ami Tonic haki ve sarı gövde renkleriyle dikkat çekiyor. Citroen, yeni far çerçevelerine sahip Ami Tonic’te güneş gözlüklerinden ilham almış. Ami Tonic’in farklılıkları arasında yeni özel jantlar ile dekor amaçlı tavan rayları bulunuyor. Dış tasarım temasını takip eden kabinde de sarı detaylar göze çarpıyor.

Copyright Maison Vignaux @ Continental Productions

Kapı kayışları ve çanta askıları gibi sarı renkler kullanılan mini elektriklide, telefon tutucu, çöp kutusu ve kapı ceplerinde ağ bulunuyor. Ami Tonic’te de 5.5 kWh batarya bulunuyor ve 3 saatte şarj edilebiliyor. 6 kW elektrik motoru, aracın 45 km/s maksimum hıza çıkmasını sağlıyor. Ami Tonic’in menzili 75 kilometre.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!