Auto Ajans

Haberler

‘Hatalardan ders çıkardık’ itirafı

‘Hatalardan ders çıkardık’ itirafı
Paylaş
Mayıs 28
16:12 2020

Nissan Motor, 11 sene sonra ilk defa zarar etmesine yol açan pandemiden sonra daha küçük ve daha düşük maliyetli bir şirket olmak için yeni planını açıkladı. Reuters’ın haberine göre, yeni dört yıllık plan çerçevesinde Japon üretici sabit giderlerden 300 milyar yenlik (2.8 milyar dolar) kesinti yapabilmek için üretim kapasitesinde ve model yelpazesinde yaklaşık beşte birlik kısıntıya gidecek. Nissan, Çarşamba günü açıkladığı stratejisinin bir parçası olarak, ortakları Renault ve Mitsubishi Motors ile üretimlerini küresel olarak paylaşabilmek için İspanya ile Endonezya’daki fabrikaları kapatıp Güney Kore pazarından çıkacak, Datsun marka araçlarını Rusya’dan çekecek. 

Nissan CEO’su Makoto Uchida, şirketin geçmişte ne pahasına olursa olsun küresel pazar payını artırmaya çalışma hatasından ders çıkardığını belirterek, “Nissan’ın tekrar büyümesini sağlamak için her türlü çabayı göstereceğim” dedi. Uchida, şirketin nakit akışının geliştirilmesinin en büyük zorluk olduğunu belirtti. 

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!