Auto Ajans

Haberler

Hedefi B-SUV’da liderlik

Hedefi B-SUV’da liderlik
Paylaş
Şubat 17
12:01 2021

Dacia yenilenen B-HB segmentindeki temsilcisi Sandero ve B-SUV’un yeni oyuncusu Sandero Stepway, Türkiye yollarına çıkıyor. Renault Grubu’nun CMF-B platformunda üretilen modeller, X-Tronic şanzıman, kör nokta uyarı sistemi, kablosuz Apple Car Play ve elektrikli park freninin de bulunduğu birçok yenilikle tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Yeni Sandero Stepway lansmana özel 160 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Yeni Sandero da Mart ayında 134 bin 900 TL’den başlayan özel lansman fiyatlarıyla showroom’lardaki yerini alacak.

Yenilenen Sandero ailesinin Dacia markası için yepyeni ve daha güçlü bir hikâyenin başlangıcı olduğunu ifade eden Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, “İçinden geçtiğimiz pandemi süreci, hepimize hayatımızda gerçekten nelerin önemli olduğunu hatırlatan bir dönem oldu. Geleceğin mobilitesi bizi daha sürdürülebilir tüketime, temel ihtiyaçlara ve gerçekten önemli olana yönelmeye davet ediyor. Yeni Sandero ve yeni Sandero Stepway de işte bu temellere bağlı kalarak tüketicilerin gerçekten ihtiyacı olan her şeyi sunmak üzere tepeden tırnağa yenilendi. Yeni tasarımıyla daha dinamik ve modern bir görünüm kazanan Sandero ailesinde konfor, güvenlik ve teknoloji özellikleri de artırıldı” diye konuştu.

Marka performansımız artacak

Yeni Sandero ailesinin Renault Grubu’nun bilgi birikiminden yararlanarak CMF-B platformunda üretildiğini belirten Çağdaş, şu bilgileri verdi: “Yeni modellerimiz X-tronic şanzıman, elektrikli açılır cam tavan ve kablosuz Apple CarPlay gibi bir çok yeniliği de beraberinde getiriyor. Yeni Sandero ailesiyle Dacia olarak yeni bir segmentte de yer alacağız. Yeni Sandero B-HB segmentinde de rekabet etmeye devam ederken, yeni Sandero Stepway ile artık B-SUV segmentinde de söz sahibi olacağız. SUV ruhunu artık daha da fazla hissettiren yeni Sandero Stepway’in bu segmentin en önemli oyuncularından biri olmasını hedefliyoruz. Sandero ailesinin yer aldığı B segmenti oldukça dinamik ve rekabet seviyesi yüksek. B-HB segmenti 2020’de toplam binek pazarından yüzde 12.1 oranında pay aldı. Türkiye’de B-SUV segmenti, 2015’te toplam binek otomobil pazarından yüzde 1.5 pay alırken, 2020’de bu oran ciddi bir artış göstererek yüzde 6.5 olarak gerçekleşti. Yenilenen modellerimizde Türkiye pazarı için böylesine önemli segmentlerde iddialı bir şekilde yer alarak genel marka performansımızı daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz.”

Yeni Sandero ile hedef ne?

Auto Ajans’ın sorularını yanıtlayan Berk Çağdaş, bu yıl tüketicilerin en büyük gündeminin ulaşılabilir fiyatlar olduğunun altını çizdi. Çağdaş, Dacia’nın felsefesini pazara yansıtıp geçtiğimiz yıl elde ettikleri başarıyı 2021’de yenilenen modellerle güçlendirerek sürdürmek istediklerini söyledi. Renault Mais Genel Müdürü, “Yeni Sandero ve Sandero Stepway’in satışa sunulması ve SUV lideri modelimiz Duster’ın makyajlı-otomatik vitesli versiyonunun gelmesiyle birlikte pazardaki konumumuzu daha üst seviyelere taşımayı hedefliyoruz. Yeni Sandero Stepway ile B-SUV liderliği, yeni Sandero ile B-HB’te ilk 3 hedefliyoruz” değerlendirmesini yaptı. Dacia, geçen yıl 30 bin 800 adetlik satışa ulaşmıştı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!