Auto Ajans

Haberler

Hedefi yeni pazarlarla 1 milyon

Hedefi yeni pazarlarla 1 milyon
Paylaş
Ekim 26
13:49 2021

Geely ve Volvo’nun girişimleriyle 5 yıl önce kurulan Lynk & CO markası iddialı planlar açıkladı. Yeni SUV modeliyle daha genç müşterileri hedef alacak marka, önümüzdeki iki yıl içerisinde yeni pazarlarla 1 milyonluk satışa ulaşmak istiyor. Avrupa’da Almanya, Danimarka ve Belçika pazarlarında yerini alan marka, Asya ve Orta Doğu olmak üzere yeni bölgelere adım atacak. Bu tür pazarlarda Lynk’in Avrupa’da sunduğu üyelik sistemi yerine geleneksel satın alma sunulacak. Daha fazla ilgi görmeye başlayan Avrupa’daki abonelik sistemine göre ise aylık 500 euro bedel ile üyeler 1.250 km yol yapabiliyor. Lynk & CO’nun bu ücretlerine vergi, bakım ve sigorta bedelleri de dahil. Yakında sunulacak yeni uygulama, üyelerin aileler ve arkadaşlar arasında araçlarını günlük veya saatli olarak paylaşmaları.

Lynk, Avrupa’da ilk 9 ayda 7 bin 950 araç satarken, bunun yüzde 25’i üyelik yoluyla gerçekleşti. Toplam satışların 570 bini bulduğu belirtiliyor. Lynk & CO satışları artırmak adına yeni bir model olan 09 lüks SUV modelini de tanıttı. Volvo’nun platformu üzerine yapılan araçtan ilk gün ön siparişle 6 bin adet satıldığı açıklandı. Bu büyük SUV’un XC90 ile benzer özellikleri bulunuyor. 2.0 litre hibrit motor, yarı hibrit ve plug-in hibrit seçenekleriyle sunulan 09 SUV’un en üst versiyonu 425 beygir güç üretiyor. Araç ilk etapta Çin’de 265 bin 900 yuan, yani 41 bin 620 dolardan siparişe açıldı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘BMW'nin performanslı modellerini yaratan Motorsport yani M departmanı, 2022’de 50’ini yaşını kutlayacak.

🚘M Serisi’nde yeni yaşına özel ilk yarış otomobillerinden ilham alan logosu kullanılacak.
http://www.autoajans.com/50nci-yasina-ozel-logo

🚗Shell ve Çinli Nio iş birliğine giderek Avrupa'da elektrikli araç batarya değişim istasyonları kuracak.

🚗Çin'de 300 istasyonu bulunan Nio, 3 dakikada araç pilini değiştirebiliyor.

http://www.autoajans.com/shellden-batarya-degisim-istasyonu

📌Çip problemi, operasyonel filo kiralama sektörünü de derinden etkiledi.

📌Araç bulunurluğu yüzünden beklenen büyüme gerçekleşmedi.

📌Otomobil bulamayan şirketler, kontrat sürelerini uzattı.

http://www.autoajans.com/cip-krizi-kontratlari-uzatti

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!