Auto Ajans

Haberler

Heyecanlandıran senaryolar

Heyecanlandıran senaryolar
Paylaş
Mayıs 07
11:52 2024

Geçen yılın ikinci yarısından itibaren elektrikli araç (EV) satışlarının yavaşlaması, fabrika ve model yatırımların iptal edilmesi ve işten çıkarmaların başlaması nedeniyle otomotiv sektörünün üzerinde adeta kara bulutlar dolaşıyor. Şirketler yaptıkları açıklamalarla resmen geri adım atmadıklarını göstermeye çalışıyor belki ama özellikle Avrupa’da voltajın düştüğü ciddi şekilde hissediliyor.

Yaşanan son gelişmeler, elektrifikasyona milyarlarca dolar yatırım yapan otomotiv sektörünü endişelendiriyor. Araştırma kuruluşları ve yatırım bankaları, EV pazarıyla ilgili tahminlerini sürekli yenilerken, büyük kayıplar ortaya koyuyorlar. Elektriklide rüzgar tam tersine dönmüşken, Uluslararası Enerji Ajansı’nın (IEA) raporu ise endüstriye umut verecek gibi görünüyor. Auto Ajans, Mayıs ayı raporunda elektrikli otomobil dünyasında bardağın dolu ve boş taraflarını masaya yatırdı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!