Auto Ajans

Haberler

Hibrit C5 Aircross Kasım’da satışta

Hibrit C5 Aircross Kasım’da satışta
Paylaş
Eylül 18
10:05 2023

Citroën’in elektrikli mobilite dönüşümündeki atılımı, markanın karakteristik “ë” harfiyle birlikte sunulan elektrikli ve elektrik destekli model serisine eklenen C5 Aircross ile devam ediyor. Citroën C5 Aircross Hybrid 136’daki kompakt ve hafif hibrit 48V teknolojisine dayanan sistem, 48 Voltluk bir batarya, yeni hibrit sisteme uyum sağlamak üzere tasarlanan 136 beygirlik PureTech benzinli motor ve 21 kW elektrikli motoruyla yeni çift kavramalı ë-DCS6 şanzımana sahip.

Hassas hızlanma performansı sunan hibrit sistem, bir benzinli motordan yüzde 15’e kadar daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Sedefli siyah tavan “ë-Series” versiyonunda standart olarak sunulurken, yine standart donanımdaki koyu renkli arka camlarla birlikte akıcı ve dinamik bir bütünleşme sağlıyor. 19 inçlik, siyah renkli “ART” alaşım jantların da eklenmesiyle, taban ve tavan bölgesindeki siyah unsurlar, sedefli inci beyaz gövde renginin daha da öne çıkmasını sağlıyor. Citroën C5 Aircross “ë-Series” ayrıca tampon eklerine ve Airbump®’a uygulanan “Koyu Krom Renk Paketi”ni içeriyor. Bu özel versiyonun diğer modellerden ayrılmasını sağlayan diğer unsur ise bagaj kapağındaki parlak siyah, alüminyum ve beyazı zekice harmanlayan “ë-Series” logosu oluyor. C5 Aircross Hybrid 136, Citroën’in özel “ë-Series” versiyonuyla Türkiye’de Kasım ayından itibaren satılmaya başlayacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!