Auto Ajans

Haberler

Hibrit Evoque Türkiye’de satışta

Hibrit Evoque Türkiye’de satışta
Paylaş
Ekim 20
08:12 2020

Land Rover’ın kompakt SUV’u Range Rover Evoque’un plug-in hibrit versiyonu Türkiye’de satışa çıktı. Range Rover Evoque Plug-in Hybrid’in 1.5 litrelik motoru 300 beygir güç üretirken, 100 kilometrede ortalama 1.4 litre yakıt tüketimiyle öne çıkıyor. Araç 6.4 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşabiliyor. Elektrik gücü ile 66 kilometre gidebilen Range Rover Evoque Plug-in Hybrid’in pilleri 32kW DC şarj ünitesi ile 0’dan yüzde 80 doluluk oranına 30 dakikada ulaşıyor. Yeni Range Rover Evoque Plug-in Hybrid şehirde ya da uzun yolda seçilebilen üç farklı sürüş moduyla ihtiyaç duyulan performansı sunuyor. ‘Hybrid’ modunda elektrik motorundan ve benzinli motordan gelen güç, otomatik olarak birleştirilirken, motorun çalışma prensibi sürüş koşullarına ve bataryada kalan şarja uyumlu hale geliyor. Sessiz ve emisyonsuz sürüş isteyenler, tamamen elektrikle yol alınabilen ‘EV’ modu tercih edebiliyor. ‘Save’ modunda akünün şarjını çok fazla tüketmeyerek içten yanmalı motora ana güç kaynağı olarak öncelik veriyor.

Zorlu arazi şartlarına özel donanım

Yeni Range Rover Evoque, SE donanım paketinden itibaren standart olarak sunulan ClearSight dikiz aynası sayesinde kullanıcılara kolaylık sunuyor. Dikiz aynasının tek bir hareketle yüksek çözünürlüklü ekran haline gelmesini sağlayan sistem, 50 derecelik açı ile hem daha geniş bir görüş alanı hem de daha yüksek bir çözünürlük sunuyor. Yeni Range Rover Evoque, Terrain Response özelliğiyle 30.6 derecelik ayrılma açısı sağlarken araçta standart olarak bulunan Yokuş İniş Kontrolü, Düşük Çekişte Kalkış gibi özellikler zorlu sürüş koşulları için düşünülmüş. Araçta, Acil Fren Sistemi, Şerit Takip Asistanı, Trafik İşareti Tanıma Sistemi ve Sürücü Yorgunluk Takip Monitörü gibi sistemler standart olarak yer alıyor. Range Rover Evoque Plug-in Hybrid’in fiyatı 936 bin 130 TL’den başlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Yerli modeller yenileniyor! Oyak Renault'nun ürettiği Megane Sedan, makyaj geçirdi. Daha şık tasarıma kavuşan, yeni medya ve sürücü sistemleriyle desteklenen otomobile 115 beygirlik 1.0 TCe motor seçeneği eklendi. http://www.autoajans.com/bursali-megane-yenilendi/

BMW'nin ilk elektrikli modeli i3'ün 200 binincisi banttan indi. i3, markanın elektrikli mobilite alanında ilerlemesini hızlandırdı. BMW, bu kez elektriklide amiral gemisi olacak iNEXT'in heyecanını yaşıyor. http://www.autoajans.com/i-markasinin-oncusu-200-bin-dedi

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş, net kârını % 71.1, satış gelirlerini % 64.9 artırdı.
🚗Şirket yurt içindeki yoğun talebe bağlı olarak satış hedefini yükseltti.
🚗Tofaş'ın pandemi nedeniyle ihracat gelirleri ise % 20 düştü.
http://www.autoajans.com/ic-pazarda-satis-hedefini-buyuttu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!