Auto Ajans

Haberler

Hibrit Kuga 1.000 km gidebiliyor

Hibrit Kuga 1.000 km gidebiliyor
Paylaş
Kasım 20
13:01 2020

Ford, Avrupa pazarında Kuga’nın tam hibrit versiyonu ile önemli satışlar elde etmeyi hedefliyor. 1.1 kWh lityum iyon bataryaya sahip Kuga Hybrid’in güç ünitesi, elektrik motoru ve 2.5 litrelik içten yanmalı motordan oluşuyor. 190 beygir güç üreten Kuga Hybrid, düşük tüketimle birlikte tam depoyla 1.000 km’lik gidebiliyor. Hibrit Kuga, 0’dan 100 km/s hıza 9.1 saniyede ulaşıyor.

Kuga Hybrid, WLTP çevrimine göre 125 gr/km CO2 emsiyona ve 5.4 lt/100 km tüketime sahip. Kuga Hybrid, Almanya’da 32 bin 390 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Bu fiyatlandırmaya göre araç, dizel ile şarjlı hibrit Kuga’nın arasında yer alacak. Ford, pazarlara göre hibrit Kuga’nın dört çeker versiyonunun da satışa sunulacağını açıkladı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!