Auto Ajans

Haberler

Honda-Sony’nin elektriklisi 2026’da

Honda-Sony’nin elektriklisi 2026’da
Paylaş
Ekim 13
14:11 2022

Honda ve elektronik devi Sony, ilk elektrikli otomobili 2026 yılında yollara çıkaracak. Sony Honda Mobility isimli şirket, elektrikli aracı geliştirirken, üretim Honda’nın Kuzey Amerika fabrikasında gerçekleştirilecek. Büyük işbirliğinin ilk aracının örtüsü, 4 Ocak 2023’te Las Vegas’ta, CES 2023 öncesi kaldırılacak. 2026 yılında ilk müşterilere teslim edilecek elektrikliler, Avrupa’ya da gelecek ancak bunun zamanlaması henüz açıklanmadı. Sony Honda Mobility, siparişleri 2025’in ilk yarısından itibaren almaya başlayacak.

Sony Honda Mobility’nin otomobili; bilgi-eğlence sistemleri, gelişmiş yazılımlar ve birçok sensörle beraber Sony’nin yeni teknolojileriyle donatılacak. Bayiliğin online kanallarla şekilleneceği ifade edildi. Bununla birlikte satış sonrası ve servis hizmetlerinin de planlama aşamasında olduğu açıklandı. Kuzey Amerika’ya öncülük verilmesinin sebebi olarak buranın elektrikli araç talebinde hızlı gelişim nedeniyle Honda’nın en önemli pazarlarından biri olması ve Kaliforniya gibi yerlerdeki teşvikler gösterildi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!