Auto Ajans

Haberler

4 fabrika üretim arasını uzattı

4 fabrika üretim arasını uzattı
Paylaş
Nisan 09
18:00 2020

Türkiye otomotiv sektöründe üretimi askıya alan şirketler, verdikleri araları uzatıyor. Honda Türkiye, Anadolu Isuzu, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ile Hyundai Assan bu yönde karar aldı. Honda Türkiye koronavirus salgınının etkisiyle Şekerpınar fabrikasında faaliyetlerine vermiş olduğu arayı 1 hafta daha uzattı. Honda Türkiye 2 Nisan 2020 tarihinde yapmış olduğu duyuruyla üretim faaliyetlerine 6 Nisan 2020 tarihinden 13 Nisan 2020 tarihine kadar ara vermişti. Yeni plan kapsamında 20 Nisan 2020 tarihinde üretime yeniden başlanması hedefleniyor. Şirket bu adımları tedarik zincirlerinde artan zorlukların ışığında aldığını bildirdi.

30 Mart’ta üretimi 9 gün askıya alan Anadolu Isuzu, işbaşı tarihini 13 Nisan’a erteledi. Toyota Türkiye de 21 Mart’ta üretime 2 hafta ara vermişti. Sonrasında Toyota Avrupa’nın aldığı kararla bu ara 20 Nisan’a ötelenmişti. Son alınan kararla birlikte şirket üretim arasını 27 Nisan tarihine uzattı. Son olarak Hyundai Assan, üretime başlangıç tarihini 20 Nisan olarak açıkladı. Şirket, İzmit fabrikasında üretime 13 Nisan’da başlamayı hedefliyordu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!