Auto Ajans

Haberler

Honda’nın 0 Serisi elektriklileri

Honda’nın 0 Serisi elektriklileri
Paylaş
Ocak 10
10:57 2024

Honda’nın 0 Serisi adını verdiği elektrikli ürün gamı Las Vegas CES Fuarı’nda tanıttığı iki konsept etrafında şekillenecek. Sedan Saloon ile SUV Space-Hub, Honda’nın üretim araçlarına yönelik tasarım ve mühendislik yaklaşımının izlerini taşıyor. İlk Honda 0 Serisi aracı büyük ölçüde sedan konseptine dayanacak. Saloon’u temel alan elektrikli, 2026’da ABD’de görücüye çıkacak. Daha sonra Japonya, Avrupa ve diğer pazarlarda satışa sunulacak. O Serisi elektrikliler 3’ün Seviye otonom özelliğe sahip olacak.

Honda CEO’su Toshihiro Mibe, Honda 0 Serisi serisinin yol gösterici temelini “ince, hafif ve akıllı” olarak tanımladı. Mibe, sıfırdan tamamen yeni bir değer yaratacaklarını kaydetti. Honda, 2030’a kadar dünya çapında 30 elektrikli modeli piyasaya sürmeyi planlıyor. Marka 2040’a kadar batarya çalışan ve yakıt hücreli elektrikli araçlardan oluşan bir ürün gamına ulaşmayı hedefliyor. Honda ayrıca Honda 0 Serisi de dahil olmak üzere yeni nesil elektrikli araçlarında kullanacağı ışıklı “H” logosunu da tanıttı. 1981’de piyasaya sürülen klasik Honda arması güncellendi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!