Auto Ajans

Haberler

Hoşgeldin Forbes Türkiye, 5. yaşın kutlu olsun Auto Ajans

Hoşgeldin Forbes Türkiye, 5. yaşın kutlu olsun Auto Ajans
Paylaş
Haziran 02
17:06 2024

Gazetecilik kariyerimde Haziran ayı iki heyecanlı gelişmeye sahne oluyor. 166 ülkede yayınlanan, iş dünyası ve ekonomi gazeteciliğinde gerçek bilginin adresi Forbes Türkiye, geri döndü. 5 yıl aradan sonra TMR Yayıncılık ile yayın hayatına başlayan Forbes Türkiye, zengin içeriği, güçlü yazarları, özel dosyaları, Life sayfaları ile iş dünyasının yine gözdesi olacak. Ben de otomotiv dünyasının nabzını Forbes Türkiye okurları için tutacağım. Geleceğe ışık tutan analizler, farklı röportajlar, yeni modeller, Mete Tansu farkıyla Forbes Türkiye sayfalarında yer alacak. Yeni bebeğim Forbes Türkiye, beni oldukça heyecanlandırıyor. 25 yıllık gazetecilik hayatımda günlük ve haftalık gazetelerde otomotiv yazarlığı yaptım, Türkiye’nin ilk otomotiv haber ajansı www.autoajans’ı kurdum. 107 yıllık dünya markası Forbes’da yazı yazmak ise gerçekten büyük bir onur. Ekonomi ve otomotiv gazeteciliğinin adeta Nirvana’sında yer almak beni daha fazla motive ediyor.

Farklı mecralarda boy gösterecek

Medya Grup Başkanı Burçak Güven ile Genel Yayın Yönetmeni Handan Bayındır’in liderliğinde çıkan Forbes Türkiye, aylık dergi ile sınırlı kalmayacak. Forbes Türkiye; web sitesi, sosyal medya platformları, YouTube kanalları, zirveleri, konferansları ve Forbes Stüdyosu ile kapsamlı bir yayın grubu olarak medyada yerini alacak. Gördüğünüz gibi Forbes Türkiye, farklı mecradaki içerikleriyle adından epey söz ettirecek.
1 Haziran’da çıkan Forbes Türkiye için şimdiden çok tebrik telefonu ve mesajı aldım. Doğru yoldu olduğumuzu gösteren geri dönüşleri daha iyisini ortaya koymamıza yardım olacaktır.

Gündemi belirleyen 60 rapora imza attık

Haziran’da yaşadığım bir başka heyecan, ilk göz ağrım Auto Ajans. ‘Doğru, güvenilir, objektif ve farklı habercilik’ mottosuyla kurduğum Türkiye’nin ilk otomotiv haber ajansı www.autoajans.com 5 yaşına bastı. Heyecanımıza ortak olan sizlerin de katkılarıyla Auto Ajans, özel haberleri, analizleri ve farklı bakış açısı ile otomotiv basınında referans noktası oldu, önemli bir marka haline geldi. Özellikle Auto Ajansın ‘Profesyonel’ üyelerine hazırladığı raporlar, yeni bakış açıları ile yeni vizyonlar ortaya koydu ve gündemi belirledi. Dile kolay tam 60 güçlü içeriği üyelerimizle paylaştık. Yöneticilerin dünya CEO’larına hazırladığı sunumlarında, toplantılarında raporlarımızı örnek göstermesi bizi gururlandırdı.

Finans piyasalarının teknik analizleri ve isabetli tahminleriyle yakından tanıdığı ünlü ekonomist Ali Ağaoğlu’nun yazıları, şirketlerin planlamalarına, stratejilerine yardımcı olmaya çalıştı. Zaman gerçekten hızlı geçiyor, biz ise haberleri ve gündemi yakalamaya çalışıyoruz. ‘Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil’. Bizi izlemeye devam edin…

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!