Auto Ajans

Haberler

Hyundai’den ucuz elektrikli sürprizi

Hyundai’den ucuz elektrikli sürprizi
Paylaş
Şubat 05
10:47 2024

Hyundai, Avrupa’ya ucuz elektrikli atağına kalkıyor. Marka, küçük elektrikli SUV modeli Casper’ı 20 bin euronun altında fiyatla satışa sunulacak. Casper, Dacia Spring, Renault 5 ve Citroen e-C3 gibi ulaşılabilir elektriklilere yeni rakip olarak gelecek. Hyundai’nin bu atağı aynı zamanda Çinli rakiplere karşı da bir hamle olarak öne çıkıyor.

Hyundai’nin Casper elektrikliyi üçüncü çeyrekte Avrupa’da sergilemesi bekleniyor. Elektrikli SUV’un yıl sonuna kadar yollara çıkması hedefleniyor. Güney Kore gazetesi Chosun Daily’de yer alan haberde Casper’ın üretimine Temmuz ayında başlanacağı belirtildi. Avrupa’da satışa sunulacak Casper’in buradaki kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak adına biraz daha uzun olacağı öğrenildi. LFP batarya ile gelecek aracın yaklaşık 300 km menzili olacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!