Auto Ajans

Haberler

Hyundai’nin sıradışı Kehaneti

Hyundai’nin sıradışı Kehaneti
Paylaş
Nisan 13
06:00 2020

Hyundai’nin Cenevre Otomobil Fuarı için hazırladığı ancak online olarak tanıtmak zorunda kaldığı Kehanet anlamına gelen Prophecy konsepti hakkında daha fazla fotoğraf ve daha fazla detay paylaşıldı. Tamamen elektrikli araçlar için tasarlanmış bir platform üzerine yükselen Prophecy konseptinin karakteristik özelliği olarak joystick yönlendirme mekanizması ve özel hava filtreleme sistemi öne çıkıyor. Hyundai yöneticileri bunun sadece bir konseptten fazlası olduğunu ifade ederek, gelecekte çıkacak Hyundai modellerinin özelliklerini içerdiğini belirtiyor. 1920 ve 1930’ların akıcı tasarıma sahip klasik araçlarından esinlenen bir görünüme sahip Prophecy, kabin tasarımıyla da çok farklı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor. Tüm kontrollerin yüzde 90’ının joystick sistemi üzerindeki yönlendirme ile yapılabiliyor ve sürücünün ayarlar için dikkati dağılmıyor.

Hyundai Prophecy’de kullanılan yeni havalandırma sistemi Temiz Hava Teknolojisi’yle aracın içindeki hava ve oksijen miktarı düzenli olarak filtreleniyor. Arıtılmış hava akışı sistem sayesinde gerçekleştirilirken aynı zamanda kabindeki hava dışarı atılırken de filtrelenerek atmosfere geri gönderiliyor. Böylece elektrikli araç sadece sıfır emisyonlu olmakla kalmıyor aynı zamanda havayı temizliyor. Hyundai’nin Prophecy’de yer alan yeni mimari E-GMP, markanın ilk özel elektrikli platformu olarak öne çıkıyor. Bu sayede yeni tasarım ve konfor özellikleri araçlara eklenebiliyor. Bu mimarinin yeni modellere de ev sahipliği yapacağı tahmin ediliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

WRC Türkiye Rallisi şimdi Süper Spor’da 🏁🚘
@trtspor2 ‘de Yayındayız 🔥🔥🔥#RallyTurkey #trtsüperspor

Lamborghini'den Formula 1'e! Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali, F1'in yeni CEO'su oluyor. Domenicali, 6 yıl boyunca Ferrari F1 Takımı'nı yönetmişti. Son transferle birlikte motorsporlarında üç önemli koltukta eski Ferrari yöneticileri oturmuş olacak. http://www.autoajans.com/lamborghini-ceosu-f1in-basinda

Volvo, Türkiye'den yönetici transfer etmeye devam ediyor. Ebru Ekşi, Sabri Sözen'den sonra Volvo Car Turkey'de EMEA Importers Ticari Operasyonlar Direktörlüğü görevini yürüten Alican Emiroğlu, Volvo Car Çek Cumhuriyeti Genel Müdürü oldu. http://www.autoajans.com/turkiyeden-volvoya-yeni-transfer

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!