Auto Ajans

Haberler

iCar’ı Hyundai mi üretecek?

iCar’ı Hyundai mi üretecek?
Paylaş
Ocak 08
12:36 2021

Apple’ın otomobil projesini hızlandırması tüm dünyada heyecan yaratırken, iCar’da kiminle iş birliği yapacağı merak konusu. Hyundai Motor Company, Apple Car için görüşmeler yaptığını resmi kanaldan onayladı. Hyundai Motor Grubu, Apple Car olarak isimlendirilen aracın geliştirilmesi adına potansiyel iş birliği üzerine diyalog halinde olduklarını duyurdu. Apple’ın bir dizi global otomotiv üreticisiyle görüştüğü bilinirken, Hyundai bu adaylardan birinin kendisin olduğunu resmen açıkladı. Bununla birlikte Hyundai’nin açıklamasına göre, ‘görüşmeler ilk aşamada’ ve henüz bir karar verilmedi.

Diğer yandan Güney Koreli Hankyung’un haberine göre ise Hyundai, Apple’ın teklifini incelemeyi çoktan tamamladı ve iş birliğinin sadece Hyundai Başkanı Chung Eui-sun imzasına kaldı. Haberde Apple ve Hyundai’nin ortaklığında elektrikli araç üretimi ve kullanılacak bataryanın geliştirilmesi yer alıyor. Son bilgiler ışığında aracın 2027’de yollara çıkmasının hedeflendiği belirtiliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Mobil Oil Türkiye, ana merkezin ‘Pandemide en az etkilenecek ülkelerden biri olursunuz’ uyarısını dikkate aldı, agresif büyüme stratejisi belirledi.

📌Türkiye, bu sayede Mobil Oil dünyasında satış hacmini en fazla artıran ülke oldu.

http://www.autoajans.com/turkiye-mobilin-en-hizlisi-oldu

🚗Cardata, 2. el pazarına yönelik satıcılarla tüketicileri buluşturan akıllı araç fiyatlandırma modülü geliştirdi.

🚗İşletmeler kendi internet siteleri üzerinden tüketicilere aracının değerini ücretsiz olarak gösterebilecek ve satın alım yapabilecek.

http://www.autoajans.com/2-elde-hemen-sat-kolayligi

🚘Yenilenen VW Caddy, önümüzdeki hafta Türkiye'de satışa sunulacak.

🚘Araç, sürüş destek sistemleri, dijitalleştirilmiş teknolojik özellikleri ve konfor donanımlarıyla öne çıkıyor.

🚘Yeni motorun gücü % 20 artarken, yakıt tüketimi % 15 düşürülmüş.

http://www.autoajans.com/yeni-caddy-otomobil-konforunda

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!