Auto Ajans

Haberler

ID.4 talebine yetişmek için ikinci tesis

ID.4 talebine yetişmek için ikinci tesis
Paylaş
Mayıs 25
12:34 2022

Volkswagen, en çok satan elektrikli aracının üretimini Emden fabrikasında da başlattı. 1 milyar euro yatırımla fabrikayı güncelleyen şirket, başlangıç aşamasında haftada 4 bin ID.4 üretimi gerçekleştirecek. Tesla ile rekabette büyük önem taşıyan adımlardan olan Emden’de, 2022 sonuna kadar üretim maksimuma çıkacak. Tedarik sorunu yaşanmazsa, ayda 24 bin ID.4 üretilecek.  Emden tesisi, kademeli olarak elektrikli araçlara ayrılacak. Fabrikada şu anda Passat ve Arteon ile içten yanmalı motora sahip araçlar da üretiliyor. Üretim, 2024’te yeni nesil Passat gelene kadar burada devam edecek. Ardından Passat üretimi, Skoda’nın Çekya’daki Kvasiny fabrikasına aktarılacak.

Arteon’un yerini  coupe tarzı tasarımlı Aero B tam elektrikli sedan alacak ve önümüzdeki yıldan itibaren Emden’de üretilecek. Emden, Almanya’da elektrikli araç üreten Zwickau ve Hanover fabrikalarına katılırken, Çin’de Anting ve Foshan’da elektrikli üretimi gerçekleşiyor. ABD pazarı için ID.4 üretimi Chattanooga’da önümüzdeki aylarda başlayacak. Gelecek yıl Wolfsburg’da da ID.3 üretimini gerçekleştirecek. Yine burada Trinity elektrikli amiral gemisi üretimi için yeni fabrika çalışmaları başlatıldı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili MakalelerTWITTER

🚘Red Bull Racing Formula 1 takımı, 1.100 beygirden fazla güce sahip hiper otomobil için kolları sıvadı.

🚘Sadece 50 adet üretilecek RB17'nin fiyatı vergiler hariç 5 milyon sterlin olacak.
http://www.autoajans.com/5-milyon-sterline-red-bull-hiper-otomobil

⚡️VW, ilk elektrikli sedan model ID. Aero ile geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

⚡️2023'te yola çıkacak ID. Aero, 620 km menzil sunuyor.

http://www.autoajans.com/passatin-yerine-gececek-elektrikli

📌Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış CEO'su Ali Haydar Bozkurt, hibrit soranların sayısının son 3 ayda hiç olmadığı kadar arttığını söyledi.

📌Ancak araç tedariğinde sıkıntının sürdüğünü, modeline göre 2-4 ay sonrasına gün verebildiklerini kaydetti.
http://www.autoajans.com/hic-bu-kadar-hibrit-arac-soran-olmamisti

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!