Auto Ajans

Haberler

ID. Buzz’u robotlarla üretecek

ID. Buzz’u robotlarla üretecek
Paylaş
Ekim 26
07:00 2020

Volkswagen elektrikli ID. Buzz minibüsünü robotlarla üretecek. VW, 2022’de üretime başlayacak olan ID. Buzz minibüsü üretmek için Hannover fabrikasını modernize edecek. Küresel teknoloji devi ABB de VW’nin fabrikasına 800 endüstriyel robot tedarik edecek. ABB’nin robotları, çeşitli gövde yapım görevlerini üstlenmek için gövde kaynak atölyesine kurulacak. Son teknolojiye sahip olacak robotlar öncelikle ID. Buzz’un gövdesini inşa etmek için kullanılacak. ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu Başkanı Sami Atiya, “Volkswagen ile uzun süredir devam eden iş ilişkimizi, e-mobiliteye doğru genişlemelerini destekleyerek büyütmekten heyecan duyuyoruz. ABB’nin robotik çözümleri, VW’nin üretim süreçlerine eşi benzeri görülmemiş düzeyde esneklik sağlayarak, yeni trendlere ve değişen müşteri gereksinimlerine uyum sağlamalarına yardımcı olacaktır. Elektrikli araç segmentinin dramatik bir şekilde genişlemesi, yeni ve yenilikçi üretim çözümleri gerektiriyor. Bu sektördeki derin tecrübemizle, otomotiv müşterilerimize daha sürdürülebilir ulaşıma yönelik bu önemli ve stratejik geçişte ustalaşmalarına yardımcı oluyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Bu yıl ABB, kişiye özel otomobillerin boyanabilmesi için PixelPaint çözümü gibi verimliliği artırmada ve çevresel performanslarını iyileştirmede otomotiv üreticilerini destekleyen yeni bir dizi yenilikçi teknolojiyi de piyasaya sunmuştu. PixelPaint, aşırı püskürtmeyi ortadan kaldırmak için mürekkep püskürtmeli başlık kullanıyor. İki tonlu boyanın ve ayrı tasarımların tek geçişte maskeleme ve maskeleme olmadan uygulanmasını sağlıyor. Bu sayede çevrim süreleri yaklaşık yüzde 50 azalıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili MakalelerTWITTER

🚘Red Bull Racing Formula 1 takımı, 1.100 beygirden fazla güce sahip hiper otomobil için kolları sıvadı.

🚘Sadece 50 adet üretilecek RB17'nin fiyatı vergiler hariç 5 milyon sterlin olacak.
http://www.autoajans.com/5-milyon-sterline-red-bull-hiper-otomobil

⚡️VW, ilk elektrikli sedan model ID. Aero ile geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

⚡️2023'te yola çıkacak ID. Aero, 620 km menzil sunuyor.

http://www.autoajans.com/passatin-yerine-gececek-elektrikli

📌Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış CEO'su Ali Haydar Bozkurt, hibrit soranların sayısının son 3 ayda hiç olmadığı kadar arttığını söyledi.

📌Ancak araç tedariğinde sıkıntının sürdüğünü, modeline göre 2-4 ay sonrasına gün verebildiklerini kaydetti.
http://www.autoajans.com/hic-bu-kadar-hibrit-arac-soran-olmamisti

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!