Auto Ajans

Haberler

İki yeniliği ön siparişe açtı

İki yeniliği ön siparişe açtı
Paylaş
Şubat 13
13:52 2024

Borusan Otomotiv, yenilenen BMW X2 ve elektrikli BMW iX1 modellerini ön siparişe açtı. Yeni X2 sDrive20i 3 milyon 131 bin TL’den, yeni iX1 eDrive20 2 milyon 525 bin TL’den başlayan fiyatlarla ön rezervasyon yapılabiliyor. Üç silindirli benzinli-mild hybrid güç ünitesine sahip X2 sDrive20i, 48V teknolojili motoru sayesinde 170 beygir güç üretiyor. WLTP normlarına göre, 100 km’de 6-6.5 lt  yakıt tüketiyor. Araç 7 ileri çift kavramalı şanzımanla kombine edilmiş. Premium kompakt segmentinde bir ilk niteliğinde olan Iconic Glow kontür aydınlatmalı altıgen BMW Böbrek Izgaraları, yeniden tasarlanan ve mavi detaylara sahip Adaptif LED farlar göze çarpıyor. Bir önceki nesline göre daha sportif ve keskin çizgilere sahip X2’in boyutları büyümüş. İlk jenerasyona göre 194 mm daha uzun, 21 mm daha geniş ve 64 mm daha yüksek ölçüleriyle dikkat çekiyor.

Yeni BMW X2’nin kokpitinde merkezi konumundaki BMW Kavisli Ekran, yüzer kontrol paneliyle tüm sisteme ergonomik bir erişim imkânı tanıyor. Böylece sürücü kullanım esnasında gözünü yoldan ayırmadan multimedya sisteminde dilediği değişiklikleri yapabiliyor. İç mekânda yer alan kontrol ekranı ve sesli komut enstrümanları sayesinde fiziksel düğme ve kontrollerin sayısı önemli ölçüde azaltılıyor.

477 km’ye varan menzil sunuyor

Yeni BMW X1’in elektrikli motor seçenekleri arasına iX1 xDrive30’dan sonra eDrive20 versiyonu eklendi. Bu sayese iX1 yüzde 40 ÖTV dilimine girdi.  Yeni BMW iX1 eDrive20’nin ön aksta yer alan elektrik motoru 204 beygir güç üretiyor. 64.8 kWh kapasiteye sahip bataryaları sayesinde 477 km’ye kadar menzil sunuyor. iX1 eDrive20, 29 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşıyor. 

Yeni BMW iX1 eDrive20, X-Line ve M-Sport tasarım paketleriyle tercih edilebiliyor. Isıtmalı Özelliğine Sahip Elektrikli Ön Koltuklar ve Hafızalı Sürücü Koltuğu, Panaromik Cam Tavan, Otomatik Bagaj Kapağı, Adaptif LED Farlar, BMW Live Cockpit Plus, Sürüş Asistanı ve Park Asistanı iX1 eDrive20’nin öne çıkan standart donanımları arasında yer alıyor.  Aracını kişiselleştirmek isteyen kullanıcılar Head Up Display, 360 derece görünüme imkan sağlayan Park Asistanı Plus, yarı otonom sürüş özelliği kazandıran Sürüş Asistanı Plus, masaj desteği sunan Aktif Ön Koltuklar donanımlarını opsiyonel olarak tercih edebiliyorlar.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!