Auto Ajans

Haberler

ikinciyeni.com bayilerle büyüyecek

ikinciyeni.com bayilerle büyüyecek
Paylaş
Kasım 21
15:58 2020

Bugüne kadar 130 bine yakın ikinci el otomobili dijital platformu üzerinden yeni sahipleriyle buluşturan ikinciyeni.com, bayilik sistemine geçiyor. İlk bayilik anlaşmasını İstanbul Sancaktepe’de faaliyet gösteren Otostat’ta hayata geçiren ikinciyeni.com, dijitaldeki gücünü bayilik sistemi ile fiziksel ortama taşıdı. Bayilik sistemiyle birlikte aracını ikinciyeni.com’dan satmak isteyenler platform üzerindeki yapay zeka temelli Carwizz uygulaması vasıtasıyla değerleme yaptırarak bayilere satabiliyor. Ücretsiz olarak çalışan Carwizz uygulamasında satıcılara araçlarının modeli, yılı, kilometresi, değişen parçaları gibi bazı bilgiler sorularak ortalama değer belirleniyor. Carwizz üzerinden anında araçlarının ortalama piyasa değerini öğrenen satıcılar bayi üzerinden otomobilini nakde çevirebiliyor.

Araçlarını ikinciyeni.com platformundaki ‘Günün Otomobili’ ya da ‘Hemen Al Otomobiller’ üzerinde yayınlayarak satmak isteyenler ise yine Carwizz uygulamasından değerleme yaparak araçlarını platform üzerinden sergiliyor. Minimum fiyat belirleyerek bu özellik sayesinde araçlarının satışını gerçekleştirebiliyor. Günün Otomobili ya da Hemen Al Otomobiller özelliğinden araçlarını satanlar bireysel ruhsatlı kullanıcılar, “Kullanırken Sat” özelliği sayesinde satış gerçekleşene kadar 500 km daha kullanmaya devam edebiliyor.

5 yılda 100 bayiye ulaşacak

Bayilik sistemiyle ilgili değerlendirmede bulunan Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız, “Müşterilerimiz artık ikinciyeni.com güvencesiyle araçlarını bayilerimize hızlıca satabiliyor. Dileyen müşterilerimiz ‘Günün Otomobili’ sekmesinde araçlarına minimum fiyat belirleyerek gelen teklifler üzerinden satışı gerçekleştirebiliyor. Üstelik satış gerçekleşene kadar araçlarını kullanmaya devam ediyorlar. Hızlı hareket edenin kazanacağı bir dönem yaşıyoruz. Dolayısıyla hem satıcılar hem de alıcılar için ikinciyeni.com gibi dijital alt yapıyla hızlı ve güvenilir hizmet veren markalar süreçleri hızlandırıyor. Örneğin, ikinciyeni.com’da akıllı telefonunuz vasıtasıyla istediğiniz aracı satın alabilir veya aracınızı kullanırken satarak tüm süreci dijital olarak tamamlayabilirsiniz” ifadelerini kullandı. Ayyıldız, bayilik sistemiyle dijital ve fiziksel satış kanallarını bir araya getirdiklerini ifade ederek “Her ne kadar platform üzerinde aracı beğenmiş ve satın almaya karar vermiş olsa da kullanıcılarımız fiziki olarak da aracı görmek isteyebiliyorlar. Bayilik sistemi sayesinde bu ihtiyaca cevap vermiş oluyoruz. 5 yıl içinde Türkiye genelinde 100 bayiye ulaşmayı ve satışlarımızı 6 kat artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!