Auto Ajans

Haberler

İletişim projesine yeni marka yüzü

İletişim projesine yeni marka yüzü
Paylaş
Mayıs 03
13:34 2021

2023’te Cumhuriyet’in 100. yılı ile birlikte Türkiye’deki faaliyetlerinin 100’üncü yılını kutlamaya hazırlanan Shell, yol emniyeti, inovasyon, çevre, engelsiz yaşam ve istihdam programları ile de Türkiye’nin gelişimine katkı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Shell & Turcas, sürdürdüğü çalışmalarını ileri seviyeye taşıyan ‘Shell Hep İleride’ marka yaklaşımını yeni iletişim kampanyası ile tanıtacak. Shell’in bir bölümü Tuz Gölü’nde çekilen “Shell Hep İleride” kampanyasında marka yüzü ünlü oyuncu Engin Akyürek oldu.

Her gün 1 milyon kişiyi ağırlıyor

“Shell Hep İleride”nin online tanıtım toplantısında konuşanShell & Turcas CEO’su Emre Turanlı, sektöründe her zaman bir adım önde olmayı, ‘ilk’leri gerçekleştirmeyi ve sektöre ‘yön vermeyi’ ilke edinmiş bir şirket olduklarını söyledi. Turanlı, “Enerji alanında sektöre yeniliklerle ve yüksek standartlarla liderlik etmeye çalışıyoruz. Ayrıca 65 ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracatımızla, 15 bin çalışanımız ve istihdam programlarımızla, Türkiye ekonomisine de katkı sağlıyoruz. Türkiye’deki istasyonlarda ilk kanopi uygulamasını, ilk premium market konseptini, ilk market içi tuvaleti, ilk kurşunsuz yakıtı, ilk sadakat programını, ilk taşıt tanıma sistemini, istasyonlarda kadın istihdamını destekleyen ilk programı, çocuklar için özel olarak tasarlanmış ilk tuvaleti, engelli misafirlerimizin hayatını kolaylaştıran sektördeki ilk engelsiz hizmet alanını hayata geçiren markayız. Müşteri memnuniyetini daima önceliğimiz olarak görüyoruz. Türkiye genelinde 1.000’den fazla istasyonumuzda her gün yaklaşık 1 milyon misafirimizi ağırlıyor ve 600’den fazla Shell Select marketimiz ile 2 bine yakın farklı ürünü müşterilerimize sunuyoruz. Şimdi de hep ileride olduğumuzu yeni marka yüzümüz Engin Akyürek ile “Shell Hep İleride” iletişim kampanyasıyla anlatıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Shell & Turcas Perakende Satışlar Pazarlama Direktörü Seher Poyrazoğlu, yeni iletişim kampanyasının çıkış noktasının tüketici araştırmalarında yıllardır çıkan ve Shell’i ayrıştıran kalitesinin verdiği güven olduğunu belirtti. Poyrazoğlu, kampanya ile ilgili şu bilgileri verdi: “Shell yaptırdığımız tüketici araştırmalarında Shell rakiplerinden iki alanda çok net bir şekilde ayrışıyor, kalitesi ve yarattığı güven. Biz de iletişim kampanyamız kapsamında bu iki alana odaklandık ve 1923’den bu yana Türkiye’de olan köklü ve topluma dokunan bir marka olarak Shell’in kalitesinin verdiği güvenle, hep ileride olduğunu anlattık.  Kampanyamızda bir marka elçimizin olmasını istedik ve kimin olacağına karar verirken en çok önemsediğimiz konu, bu kişinin markamızın değerleriyle uyumlu olmasıydı. Kaliteli, güven veren, birçok farklı markayla çalışmak yerine hep seçici olmayı tercih eden, sanatçı kimliğini farklı alanlarla zenginleştiren, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden bir isim olmasına özellikle dikkat ettik. Engin Akyürek  çok başarılı bir sanatçı, oyuncu, yazar. Yazdığı Sessizlik kitabının gelirlerini çok saygın bir kurum olan Darüşşafaka’ya bağışlayan, dogum günlerini Unicef’le anlamlı kılan, kaliteye ve değerlere önem veren bir sanatçı.  İlk kez bir markanın reklam kampanyasında yer almayı seçti. Kendisiyle markamızın yolları kesiştiği için çok mutluyum. Bu iş birliği değer odaklı bir işbirliği diyebilirim. Yaptığımız işlerin samimiyetine de bu durum oldukça yansıdı.”

Mesleğin kadını erkeği olmaz

Toplantıda konuşan Engin Akyürek de “Shell’in marka kimliği, güvenilirliği, değerleri, alternatif enerjilere yönelik gerçekleştirdiği yatırımlar ve enerji dönüşümüne verdiği önem, topluma sağladığı fayda, kadınlara istasyonlarında sağladığı istihdam imkanı, engelli misafirlerine olan desteği çok kıymetli. Tabii ki Shell bildiğim ve güvendiğim bir marka. Kampanya sürecinde çok daha yakından tanıma fırsatım oldu” dedi. Reklamdaki ‘Mesleğin kadını erkeği olmaz’ sözüne atıfta bulunan Akyürek, bu şekilde önyargıların aşılacağına değindi.

Kendisinin ilk kez bir reklam filminde oynadığına dikkat çeken Akyürek, şöyle devam etti: “Shell’in marka olarak değerleri ve bakış açısını temsil etmek, anlatmaya vesile olmak istedim. Shell’in bakış açısı benim hayata yaklaşımımla çok uyumlu olduğu için Shell ile iş birliğini yoldaşlık olarak görüyorum.  Shell’in ve benim seçiçi yaklaşımım değerlerimizle oldukça örtüştü. İlk reklam kampanyamda marka ile değerlerimin örtüşmesi benim için önemli bir kriterdi. Shell ile yollarımızın kesişmesinden son derece memnunum.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Hyundai Assan, yeni Tucson modelini rekor denemesiyle tanıtmaya hazırlanıyor.

🚘Şirket, 21 Mayıs Cuma günü 580 drone ile 10 dakika boyunca Boğaz’ın üzerinde şov yapacak.

http://www.autoajans.com/yeni-tucsonu-drone-rekoruyla-tanitacak

📌Otomotiv ve teknoloji şirketleri arasındaki iş birlikleri artıyor.

📌2021'e hızlı başlangıç yapan Stellantis, Foxconn ile birlikte çalışacak.

📌İki grup, akıllı kokpit ve dijital teknolojiler geliştirecek.

http://www.autoajans.com/stellantis-ve-iphone-ureticisinden-is-birligi

🚘Suzuki, küçük off-road aracı Jimny'nin daha büyük ve uzun versiyonunu üretecek.

🚘5 kapılı Jimny Long'un 2022'de satışa sunulması planlanıyor.

http://www.autoajans.com/suzukiden-uzun-jimny-surprizi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!