Auto Ajans

Haberler

İlk 5 hedefini tutturdu

İlk 5 hedefini tutturdu
Paylaş
Nisan 03
13:35 2021

Otomotiv satışları Mart’ta rekor kırarken, markallar da gösterdikleri performansla öne çıktı. Yüce Auto-Skoda Mart’ta satışlarını geçen yıla göre yüzde 299 artırarak en hızlı büyüyen marka oldu. Skoda 5 bin 204 adetle tüm zamanların en yüksek satışına ulaştı. Mart’ta en çok satan ilk 5 marka arasına giren Skoda, yüzde 6.81 pazar payı ile rekor kırdı. Skoda aylık rekorun yanı sıra ilk çeyrekte de tarihinin en yüksek satış rakamlarına ulaştı. İlk üç ayda satışları yüzde 162 artışla 9 bin 842 adet olarak gerçekleşti. İlk çeyrek verilerine göre, Skoda’nın Türkiye binek otomobil pazarında payı yüzde 6.3 oldu. Skoda’nın en çok satan modelleri Superb (2.914 adet), Octavia (2.522 adet) ve Kamiq (1.240 adet) oldu.

Hedef 40 bin adetlik satış

Yüce Auto-Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, ilk 3 ayda yıla 7 modelle girmenin verdiği enerji ile tarihi satış başarısı gösterdiklerini belirterek, “Markamızın uzun vadeli hedefi olan yüzde 7 pazar payı ve ilk 5 marka arasında olma planı doğrultusunda 2021 yılının büyüme stratejimiz için önemli bir dönüm noktası olacağını birçok platformda dile getirmiştim. Bu doğrultuda 40 bin araçlık satış hedefi ile yola çıktık. İlk çeyrek satışları hedef ve kurgularımızın doğruluğunu yansıtıyor. 2021’in ilk üç ayında tüketicilerin markamıza gösterdiği ilgiden dolayı çok memnunuz. Onların bu taleplerini finansal kampanyalarla desteklemek adına elimizden geleni yaptık ve bunun karşılığını aldığımızı net bir şekilde görüyoruz. Bu başarıyı genç ürün gamımız, artan marka imajımız ve geniş model çeşitliliğimizle artırmaya devam edeceğiz” dedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Küresel otomotiv pazarı Mart'ta % 52.7 büyüdü.

📌Salgını unutan Çin ve 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin etkisiyle ABD'deki satışlar dikkati çekti.

http://www.autoajans.com/dunya-toparlaniyor-mu

🚘Skoda'nın D SUV modeli Kodiaq makyaj geçirdi.

🚘Daha kaslı ve sert bir görünüme kavuşan Kodiaq'te benzinli ve dizel motor seçenekleri yer alacak.

🚘Yeni Kodiaq, yılın ikinci yarısında Türkiye'de satışa çıkacak.

http://www.autoajans.com/yeni-kodiaq-daha-kasli-oldu

🚘Opel'in C segmentindeki önemli temsilcisi Astra 2022'de yenileniyor.

🚘Yeni Astra'da plug-in hibrit motor seçeneği yer alacak.

http://www.autoajans.com/yeni-opel-astra-da-hibrit-olacak

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!