Auto Ajans

Haberler

İlk elektrikli motosikleti Türkiye’de

İlk elektrikli motosikleti Türkiye’de
Paylaş
Kasım 04
14:51 2023

Dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden Honda, elektrifikasyon stratejisi kapsamında Avrupa’daki ilk iki tekerlekli elektrikli aracı EM1 e:’yi Türkiye pazarında satışa sundu. Honda 2025 yılına kadar küresel çapta 10’dan fazla elektrikli motosiklet modelini piyasaya sürmeyi planlıyor. Türkiye pazarında satışa sunulan yeni EM1 e: modelinin şehir içi mobilite ve hızla yükselen e-ticaret hizmetlerinde kullanımı hedefleniyor. Metalik beyaz ve siyah renkleri ile seçili Honda bayilerinde yerini aldı.

Elektrikli Moped’in (Electric Moped) kısaltması olan EM serisi, kullanımı kolay ve eğlenceli kent içi ulaşım aracına ihtiyacı olan dinamik bir kitleyi hedefliyor. Şehir içinde kullanım kolaylığı sağlayan kompakt model, düz zemini ve Honda’nın imzasını taşıyan sakin tasarım çizgileri ile öne çıkıyor. Şehir içerisinde sessiz ve emisyonsuz kullanım sunan EM1 e: modeli ile Honda, yoğun trafiğin yaşandığı şehirler için mobilite ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor. Elektrikli Moped EM1 e: tamamen dijital gösterge paneli, kaliteli anahtar düğmeleri, uzun zemin alanı ve sele altı saklama bölümü gibi özellikleri ile dikkat çekiyor. LED aydınlatmaya sahip modelin sade dijital gösterge panelinde, kalan pil şarj yüzdesi dahil olmak üzere önemli bilgiler yer alıyor. Sele altında 3.3 litrelik depolama alanı bulunurken; gövdenin sol tarafında bir iç ceplik ve sağ tarafında da akıllı telefon şarjı için bir USB prizi konumlanıyor. Bunların yanı sıra EM1 e:’de çanta askısı ve yolcu için tutunma kolları yer alıyor. Dayanıklılık, güvenilirlik ve kalite odaklı üretilen Honda Mobil Güç Paketi e: tarafından desteklenen EM1 e: modeli, şarjı dolu bataryası ile 40 km’nin üzerinde menzil imkanı sunuyor. Honda mühendisleri tarafından geliştirilen Mobil Güç Paketi (MPP) teknolojisi ile sunulan EM1 e: modeli, 1.7 kW güç, 90 Nm tork ve maksimum 45 kilometre hız ile satışa sunuluyor. Güvenli bir sürüş hedefleyen şasisi ile öne çıkan EM1 e: 95 kilogram ağırlığı ile konforlu bir yol tutuş sağlıyor.  

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!