Auto Ajans

Haberler

Satışlarının yarısı elektrikli olacak

Satışlarının yarısı elektrikli olacak
Paylaş
Ekim 01
17:23 2020

Volvo Cars, tarihine önemli bir kilometre taşı ekledi. Şirket Belçika’nın Ghent kentindeki fabrikasında ilk tam elektrikli modeli XC40 Recharge SUV’un üretimine başladı. Volvo, XC40 Recharge siparişleri almaya devam ederken, bu takvim yılında üretilmesi planlanan her otomobil şimdiden satıldı. İlk üretilen araçların bu ay Avrupa’da teslim edilmesi planlanıyor. 408 beygir gücündeki dört tekerlekten çekişli XC40 Recharge, tek şarjla 400 km’nin üzerinde bir menzil sunuyor. Batarya, hızlı şarj sistemiyle yaklaşık 40 dakikada yüzde 80 düzeyinde şarj edilebiliyor. XC40 Recharge, 2021 yılında Türkiye’de satışa sunulacak.

Her modelin elektriklisi olacak

XC40 Recharge, Volvo Cars’ın 2025’e kadar otomobil başına CO2 ayak izini yüzde 40 azaltma hedefine doğru atılmış önemli bir adımı temsil ediyor. Volvo Cars, 2025’te küresel satışlarının yüzde 50’sinin tamamen elektrikli otomobillerden geri kalanının hibrit modellerden olmasını hedefliyor. Şirket bunun için 2025’e kadar her yıl tamamen elektrikli bir araç pazara sunacak. Recharge tamamen elektrikli ve plug-in hibrit Volvo modelleri için kullanılan genel isim olacak. XC90’dan S60’a kadar Volvo ürün gamındaki her modelin bir Recharge versiyonu üretilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Yerli modeller yenileniyor! Oyak Renault'nun ürettiği Megane Sedan, makyaj geçirdi. Daha şık tasarıma kavuşan, yeni medya ve sürücü sistemleriyle desteklenen otomobile 115 beygirlik 1.0 TCe motor seçeneği eklendi. http://www.autoajans.com/bursali-megane-yenilendi/

BMW'nin ilk elektrikli modeli i3'ün 200 binincisi banttan indi. i3, markanın elektrikli mobilite alanında ilerlemesini hızlandırdı. BMW, bu kez elektriklide amiral gemisi olacak iNEXT'in heyecanını yaşıyor. http://www.autoajans.com/i-markasinin-oncusu-200-bin-dedi

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş, net kârını % 71.1, satış gelirlerini % 64.9 artırdı.
🚗Şirket yurt içindeki yoğun talebe bağlı olarak satış hedefini yükseltti.
🚗Tofaş'ın pandemi nedeniyle ihracat gelirleri ise % 20 düştü.
http://www.autoajans.com/ic-pazarda-satis-hedefini-buyuttu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!