Auto Ajans

Haberler

İlk heritage cruiser modeli satışta

İlk heritage cruiser modeli satışta
Paylaş
Ekim 09
15:17 2020

BMW Motorrad tarihi için önemli bir kilometre taşı olması beklenen yeni BMW R 18, Türkiye’de yollarla buluşuyor. Dünyada bugüne kadar üretilen en yüksek hacimli boxer motora sahip olmasıyla dikkat çeken R18, Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda yerini aldı. R 18’in tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de BMW Motorrad’ın en önemli modellerinden biri olacağını belirten Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, ‘’Tasarımı, yüksek hacimli motoru ve daha hissiyatlı sürüş dinamikleriyle yeni BMW R18, BMW Motorrad’ın heritage cruiser segmentine iddialı ve güçlü bir şekilde girişini müjdeliyor’’ dedi. R 18’in gelmesiyle birlikte yeni bir kitleye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Tiftik, şunları kaydetti: ‘’Yeni BMW R 18 çok merak ediliyordu, biz de kısa zamanda yüksek talep gören bir model olacağını düşünüyoruz.  Ekim ayı itibariyle hijyen kuralları çerçevesinde Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda randevu usulüyle meraklılarıyla buluşturacağız.”

Yeni BMW R 18’in 1802 cc hacimli boxer motoru, sürücülerine 3000 dev/dak’da maksimum 158 Nm ve 2000’den 4000 dev/dak’ya kadarsa her zaman 150 Nm’nin üzerinde bir tork sağlayabiliyor. Ayrıca, 4750 dev/dak’da 91 beygir güç üretiyor. Yeni BMW R 18 First Edition Türkiye Paketi’nde sunulan özellikler arasında geri vites, aydınlatma paketi, yolcu selesi, elcik ısıtmalar, yokuş destek asistanı ve LED sinyaller standart olarak yer alıyor. Bunların yanı sıra sanatçıları tarafından tasarlanan ve depo üzerine çizilen beyaz çift şerit, BMW’nin geçmişle olan bağının duygusal bir yansıması olarak dikkat çekiyor. 

Randevu ile inceleme fırsatı

Yeni BMW R 18’de sürücü tercihlerine uyum sağlayabilen Rain, Roll ve Rock isimli üç sürüş modu var. Ayrıca yüksek düzeyde sürüş güvenliği sağlayan ve isteğe göre devreden çıkarılabilen ASC (Otomatik Denge Kontrolü) ile Motor Tork Kontrolü (MSR) de R 18’de standart olarak sunulan özellikler arasında yer alıyor. Sürüş deneyimine yardımcı bir diğer özellik olan Geri Vites desteği manevra yapabilmeyi kolaylaştırırken, Yokuş Kalkış Kontrolü ise yokuş yukarı kalkışları sürücüler için daha güvenli ve konforlu bir hale getiriyor. R18’in fiyatı 315 bin 270 liradan başlıyor. Motosiklet tutkunları yeni BMW R18’i showroomlar’da yakından inceleyebilecek. İşte sizlere showroom sergilenme tarihleri:

  • 10-14 Ekim                      Borusan Oto İstinye
  • 16-20 Ekim                      Borusan Oto Avcılar
  • 22-26 Ekim                      Borusan Oto Ankara
  • 28 Ekim-2 Kasım            Borusan Oto Adana
  • 5-9 Kasım                         Kosifler Oto Antalya
  • 12-16 Kasım                    Özgörkey Otomotiv İzmir
  • 18-21 Kasım                    Teknik Oto Bursa

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Yerli modeller yenileniyor! Oyak Renault'nun ürettiği Megane Sedan, makyaj geçirdi. Daha şık tasarıma kavuşan, yeni medya ve sürücü sistemleriyle desteklenen otomobile 115 beygirlik 1.0 TCe motor seçeneği eklendi. http://www.autoajans.com/bursali-megane-yenilendi/

BMW'nin ilk elektrikli modeli i3'ün 200 binincisi banttan indi. i3, markanın elektrikli mobilite alanında ilerlemesini hızlandırdı. BMW, bu kez elektriklide amiral gemisi olacak iNEXT'in heyecanını yaşıyor. http://www.autoajans.com/i-markasinin-oncusu-200-bin-dedi

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş, net kârını % 71.1, satış gelirlerini % 64.9 artırdı.
🚗Şirket yurt içindeki yoğun talebe bağlı olarak satış hedefini yükseltti.
🚗Tofaş'ın pandemi nedeniyle ihracat gelirleri ise % 20 düştü.
http://www.autoajans.com/ic-pazarda-satis-hedefini-buyuttu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!