Auto Ajans

Haberler

İlk hibrit Ferrari’ye virüs rötarı

İlk hibrit Ferrari’ye virüs rötarı
Paylaş
Ağustos 14
08:17 2020

Ferrari’nin ilk şarjlı hibrit aracı SF90 Stradale’nin üretimi koronavirüs sebebiyle aksadı. 986 beygir güç ile Ferrari’nin bugüne kadarki en kuvvetli yol aracı olan SF90’ın 2020’nin ilk yarısında planlanan teslimatları da gecikti. Ferrari CEO’su Louis Camilleri teslimatlar için dördüncü çeyreğin mümkün olduğu ifade etti.

Bu gecikme aynı zamanda Ferrari’nin 2020 kârlılık planlarını değiştirdi. En pahalı Ferrari’den ortalama 100 bin euro daha yüksek fiyata sahip SF90 Stradale, aynı zamanda en kârlı model olarak markanın kasasına epey nakit getirecekti. SF90’ın üretiminin aksamasında kompleks yapıya sahip olması ve daha kapsamlı bir tedarik zinciriyle üretilmesi de yatıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!