Auto Ajans

Haberler

Salgında iş sağlığına 9 küresel ödül

Salgında iş sağlığına 9 küresel ödül
Paylaş
Eylül 29
12:08 2020

Tüm operasyonlarında iş sağlığı ve güvenliği (İSG) önceliğiyle hareket eden Ford Otosan, global Ford dünyasında da başarılı çalışmalarıyla takdir görüyor. Pandemi sürecinin en başından itibaren çalışanların sağlığına öncelik vererek planlamalarını yürüten şirketin sağlık birimleri, bu dönemde 10 bini aşkın çalışanın tamamını kapsayan planlamalar ve müdahaleler ile kritik rol oynadı. Programlı ve planlı olarak yapılan bu çalışmalar global çapta ödüllendirildi.

“Yılın İş Sağlığı ve Güvenliği Lideri” ödülü Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Cem Temel’in olurken, “Yılın İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyoneli” ödülü Ford Otosan Sağlık Hijyen ve Ergonomi Yöneticisi Dr. Gürsel Gökmen’e gitti. Üretim tesislerinde çalışanların şahsi insiyatifleriyle gerçekleşen “Hayat Kurtarma” başarıları  iki ayrı ödülle Ercan Taşkın ve Tekin Bingöl’e verildi. Ford Otosan ayrıca, FST 10 Testi için güvenli ve ergonomik laboratuvar geliştirilmesi projesi ile “Üretim Dışı Alanda Güvenlik İnovasyon Ödülü”nün sahibi olurken, Türkiye genelinde güvenlik kültürü seminerlerinin verildiği ‘Yaşam için güvenlik kültürü projesi’ ile “Üretimde Güvenlik Tanıma ve Katılım Ödülü”ne layık görüldü.

Ford Otosan Yeniköy Fabrikası da “Üretimde ve Ergonomide İnovasyon Ödülü” ve “Endüstriyel Hijyende Mükemmellik Ödülü”nü kazandı. Buna ek olarak, “Araç Operasyonları–En Düşük Kayıp Zaman” başarısı ile de “En iyi fabrika” ödülünün sahibi oldu. Yeniköy Fabrikası, bu önemli ödülü 2017–2019 yılları arasında en düşük kayıp zaman vakası (LTC) oranı (0.073) ile almaya hak kazandı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!