Auto Ajans

Haberler

İsmi ne zaman açıklanacak?

İsmi ne zaman açıklanacak?
Paylaş
Aralık 28
00:16 2019

Türkiye’nin 60 yıllık yerli otomobil hayalinin gerçekleşmesinin hayali yaşanırken, herkesin merak konusu ‘isim oldu. Sosyal medyada ‘İstanbul’dan Hünkar’a, Ottoman’dan RTE’ye kadar birçok isim önerildi. Ancak Türk halkı yerli otomobilin ismini biraz daha bekleyecek. Türkiye’nin Ortak Grişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş, küresel bir marka oluşturma hedeflediklerini söyledi. Karakaş, tıpkı üründe olduğu gibi marka çalışmalarına da pazar araştırmasıyla başladıklarını, hedef kitleyi belirleyip müşterilerin beklentilerini bilinçaltı boyutunda anlamak için ileri araştırmalar yaptıklarını anlattı. “

Marka özümüzü bu doğrultuda tanımladık” diyen Karakaş, “Şu anda marka adını belirleme ve test etme aşamasındayız, önümüzdeki yılın ortasına kadar da tamamlayacağız. Özgün, güçlü, özgüvenli, dönüşen, dönüştüren, samimi ve yenilikçi bir öze sahip olması gereken marka ismini belirlerken çekici, kültürel ve global dile uygun ve tescil edilebilir olması önemlidir” şeklinde konuştu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!