Auto Ajans

Haberler

İşte 2022 yılı senaryoları

İşte 2022 yılı senaryoları
Paylaş
Ocak 17
12:48 2022

Pandemi ile geçen 2 yıldan sonra 2022’ye herkes umutla başlamak istiyor. Ancak yeni yılın da zorlu geçeceği ilk günlerden belli oldu. Omicron varyantı, çip krizinin yanına eklenen magnezyum sorunu, katlanan hammadde ve lojistik fiyatları, konteyner bulunurluğu, salgın nedeniyle üretime zorunlu aralar verilmesi, otomotiv sektörünün üzerinde kara bulutlar gibi dolaşıyor.

Peki 2022’de dünyayı neler bekliyor? İyimser ve kötümser senaryolar ne? Dünya ekonomileri pandeminin gölgesinde nasıl bir performans sergiler? 2022 model Türkiye, nasıl bir Türkiye olacak? Merak edilen bu soruların cevaplarını finans piyasalarının teknik analizleri ve isabetli tahminleri ile yakından tanıdığı ekonomist Ali Ağaoğlu, Auto Ajans’ın Profesyonel üyeleri için yanıtladı. Ocak ayı raporunda ayrıca otomotiv sektörüyle ilgili tahminler, çip krizi beklentileri, dünyada öne çıkacak gelişmeler yer alıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!