Auto Ajans

Haberler

İşte Gölcüklü E-Tourneo Custom

İşte Gölcüklü E-Tourneo Custom
Paylaş
Kasım 22
16:54 2022

Ford, elektrikli ticari araç ürün gamını yeni bir modelle daha zenginleştirdi. Gölcük fabrikasında üretilecek E-Tourneo Custom modeli, MPV tarzı özellikleriyle lüks taşımacılıkta ön plana çıkacak. 2024 yılında Avrupa pazarına sunulacak dört yeni tam elektrikli Ford Pro modelinden biri olan E-Tourneo Custom, sekiz kişiye kadar konforlu koltuk kapasitesiyle ve ferah iç mekanıyla hem kişisel kullanıcıları hem ticari müşterileri hedefliyor. Yeni nesil E-Tourneo Custom tek şarjla 370 kilometreye kadar menzil sunuyor. E-Tourneo Custom, Ford F-150 Lightning pick-up ile aynı 74 kWh kullanılabilir kapasiteli bataryada yüksek yoğunluklu batarya hücresi teknolojisinden ve 160 kW elektrik motorundan yararlanıyor. Entegre 11 kW AC üç fazlı şarj cihazıyla batarya 8 saatten daha kısa sürede tam kapasiteye ulaşıyor veya 125 kW DC hızlı şarj ile yaklaşık 41 dakikada yüzde 15-80 oranında şarj edilebiliyor.

Tourneo Custom serisinde ayrıca PHEV ve dizel motor seçenekleri de bulunuyor. Ford, Tourneo Custom’ı elektrikli güç aktarma sistemlerinin yanı sıra 136 beygir, 150 beygir veya 170 beygir güce sahip en yeni nesil EcoBlue dizel motor ve yeni yüksek verimli sekiz vitesli otomatik şanzıman veya altı vitesli manuel şanzıman seçenekleriyle sunacak. EcoBlue dizel motorlu Tourneo Custom modelinin 2023 ortalarından itibaren müşterilere teslim edilmesi, ilave versiyonların yıl sonuna doğru sunulması planlanıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!