Auto Ajans

Haberler

İşte kadınların gücü…

İşte kadınların gücü…
Paylaş
Mart 17
08:20 2021

Citroen Türkiye, uzun süre sonra genel müdürlük koltuğunu doldurdu. Citroën markasının, Türkiye’de satış, pazarlama, parça ve servis operasyonlarının Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille’in liderliğinde yönetilmeye başlandığı ilk günden itibaren, markanın Pazarlama Direktörü olarak görev alan Selen Alkım, 11 Mart tarihi itibariyle Citroën Türkiye Genel Müdürü oldu. Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, “Citroën markasının son dönemde gösterdiği başarılı yükselişinin önemli bir parçası olan Selen Alkım, güçlü bir otomotiv geçmişine sahip bir profesyonel. Kendisinin liderliğinde Citroën Türkiye ekibi ve güçlü bayi ağımız ile yeni başarılar elde edeceklerine inancım tam” sözleriyle tebrik etti. Alkım, Türkiye otomotiv sektöründe VW Binek Araç Genel Müdürü Birgül Ak Kara’tan sonra bu pozisyona gelen ilk kadın yönetici oldu. Alkım, halihazırda erkek egemen sektörün tek kadın genel müdürü unvanına sahip oldu. İşin bir başka boyutu Citroen’in bir önceki CEO’su Linda Jackson’dı. Jackson, Stellantis yapılanması ile birlikte Peugeot’nun CEO’su oldu.

Citroën Türkiye Genel Müdürlüğü görevine atanan Selen Alkım, Saint Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra, üniversite eğitimini Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. 2005 yılında Paris’te yüksek lisansını tamamlayan Selen Alkım, yaklaşık 15 yıldır süren otomotiv kariyerine 2006’da Satış Sonrası Hizmetler Departmanı’nda başladı. Kariyeri boyunca farklı otomotiv markalarının, ürün, statejik planlama ve pazarlama fonksiyonlarının yöneticiliğini yapan Alkım, 3 Aralık 2018 tarihinden bu yana Groupe PSA Türkiye bünyesinde çalışıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌BMW Grubu, 2030'a kadar küresel satışlarının % 50'sinin tamamen elektrikli modellerden oluşacağını açıkladı.

📌BMW 10 yıl içinde 10 milyon elektrikli araç satacak.

http://www.autoajans.com/10-yilda-10-milyon-elektrikli-satacak

🚘Hyundai Assan, yeni Tucson modelini rekor denemesiyle tanıtmaya hazırlanıyor.

🚘Şirket, 21 Mayıs Cuma günü 580 drone ile 10 dakika boyunca Boğaz’ın üzerinde şov yapacak.

http://www.autoajans.com/yeni-tucsonu-drone-rekoruyla-tanitacak

📌Otomotiv ve teknoloji şirketleri arasındaki iş birlikleri artıyor.

📌2021'e hızlı başlangıç yapan Stellantis, Foxconn ile birlikte çalışacak.

📌İki grup, akıllı kokpit ve dijital teknolojiler geliştirecek.

http://www.autoajans.com/stellantis-ve-iphone-ureticisinden-is-birligi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!