Auto Ajans

Haberler

İşte Maserati’nin küçük SUV’u

İşte Maserati’nin küçük SUV’u
Paylaş
Şubat 19
13:50 2021

Maserati, ikinci SUV modeli olacak Grecale’nin ilk görsellerini paylaştı. İtalyan spor otomobil üreticisinin ilk SUV’u Levante’nin daha küçüğü olan Grecale’de prototip test sürüşleri gerçekleştiriliyor. Modena’daki tarihi Maserati fabrikasında fotoğrafları çekilen Grecale’nin dünya prömiyeri bu yılın sonunda gerçekleştirilecek.

Yayınlanan fotoğraflarda aracın genel hatları ortaya çıkarken, Levante ile benzer bir tasarım temasına sahip olacağı görülüyor. Biraz daha alçak şekilde konumlandırılacak Grecale’de daha büyük ön panjur, aracı diğer Maserati’lerden ayıracak. Yol, pist ve yol dışı testleri gerçekleştirilen Grecale’de, son aşamalara gelindiği ifade ediliyor. Grecale, 800 milyon euro yatırım yapılması planlanan İtalya’daki Cassino fabrikasında üretilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!